aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA komitetów wyborczych

Grzegorz Kielbasa - kandydat do rady powiatu x 3 4 5 6 7 8 9 materiał sfinansowany ze środków KW Stowarzyszenia Regionalnego Dialog 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Lubawka

Na lubawskim rynku odpoczywają członkowie grup rekonstrukcyjnych, które brały udział we wcześniejszej bitwie „Pogranicze w ogniu”. Przy ognisku można zaśpiewać z żołnierzami patriotyczne pieśni. Na razie (30 kwietnia, godz. 19.15) chętnych brak.

Kamienna Góra - Rajd Arado 2017

Rajd Arado w Kamiennej Górze rozpocznie zaplanowana na sobotę, 29 kwietnia defilada pojazdów biorących udział w wydarzeniu. Wyruszy o godz. 11.00 ul. Wojska Polskiego, by po objeździe centrum miasta dotrzeć na Plac Wolności. Stamtąd, ulicami Księcia Bolka I i Krzeszowską rekonstruktorzy przejadą nad Zalew gdzie przez cały dzień trwać będzie otwarte muzeum techniki wojskowej i historyczny piknik. O godz. 14.00 zaplanowano tam także tytułową inscenizację batalistyczną – „Czas Bohaterów”. Całość zakończy ognisko integracyjne, na które już teraz zaproszeni są mieszkańcy i goście.

Lubawka - rajd Arado

Rajd Arado dotarł do Lubawki dziś (30 kwietnia, niedziela) około 13.00. Bitwę „Pogranicze w ogniu” widzowie mogli obejrzeć na rynku o 16.00.

Kamienna Góra - rajd Arado

Wczoraj (środa, 29 marca) organizatorzy Rajdu Arado zorganizowali konferencję prasową poświęconą tegorocznej edycji tej imprezy.

Kamienna Góra - Rajd Arado 2017

Od przejazdu ulicami miasta rozpoczął się rajd Arado w Kamiennej Górze. Rekonstruktorzy będą w mieście tylko dzisiaj (sobota, 29 kwietnia).

Znany jest już harmonogram tegorocznej edycji rajdu Arado. Na terenie powiatu inscenizatorzy będą przez dwa dni.

W tym roku rajd Arado ponownie zatrzyma się w Lubawce. Inscenizatorzy dotrą do przygranicznego miasta 30 kwietnia (niedziela).