aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

NZOZ Rodzina Kamienna GóraOd lutego w NZOZ Rodzina w Kamiennej Górze (ul. Kościuszki 6) funkcjonować będzie nowy gabinet prywatny. Przyjmować będzie endokrynolog.

Czarnów-Ski

Jak SUPER zimowe ferie, to tylko o w SUPERSTACJI CZARNÓW-SKI!
Zaledwie 10 min od Kamiennej Góry możecie do woli korzystać z uroków śnieżnej zimy.
SUPERSTACJA CZARNÓW-SKI zaprasza na białe szaleństwo codziennie w godz. 9.00-16.00 oraz 18.00-21.00.

Gambit Lubawka

W związku z realizacją projektu – Wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji płyt uszczelkarskich nowego typu metodą kalandrowania – Gambit Lubawka sp. z o.o. z siedzibą w Lubawce poszukuje osób na stanowisko:
 
Technolog ds. kompozytów elastomerowych

MGOK Lubawka - ferie

Dom Kultury w Lubawce zaprasza do udziału w imprezach zaplanowanych podczas tegorocznych ferii zimowych.

Chełmsko Śląskie - ferie

Wiejski Dom Kultury w Chełmsku Śląskim zaprasza do udziału w imprezach zaplanowanych podczas tegorocznych ferii zimowych.

fot. via wp

W ostatnich dwóch miesiącach cała Polska żyje tematem rekonstrukcji rządu i zmiany na stanowisku premiera. Złośliwi uważają, że przeobrażenia te są tematem zastępczym dla przeprowadzanej „po cichu” reformy sądownictwa. Dotyczy to nowelizacji dwóch ustaw: o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa. Projekty te przeszły już przez proces legislacyjny, a 20 grudnia podpisał je Prezydent Andrzej Duda.

fot. via wp

Często wyjeżdżasz za granicę lub podejmujesz współpracę z zagranicznymi kontrahentami? A może regularnie kupujesz przez Internet w zagranicznych sklepach? W każdym z tych przypadków stoisz przed koniecznością wymiany waluty. Jeśli o tym zapomnisz, będziesz musiał ponosić wysokie koszty wynikające z automatycznego przewalutowania przez bank. Taka sytuacja nastąpi m.in. w przypadku wypłat gotówki w zagranicznych bankomatach czy dokonywania transakcji bezgotówkowych.

fot. lh

Coraz swobodniej rozmawiamy o seksie, coraz chętniej korzystamy z poradników i coraz częściej staramy się, by życie intymne było dla obojga partnerów po prostu interesujące. Nie krępują już filmy dla dorosłych, a wizyta w sexshopie czy zakupy w sklepie internetowym nie są powodem wstydu czy też poczucia nieobyczajności. Moglibyśmy nawet założyć, że od początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy ten rynek w Polsce dopiero zaczął ruszać, naprawdę wiele się zmieniło. Wtedy skojarzenia były zdecydowanie negatywne, a gadżety czy też bielizna oferowana w sexshopach była bardziej synonimem kiczu niż erotycznej przyjemności.

fot. via wp

Kiedyś nie wyobrażano sobie domu bez dywanów. Dywany były wręcz wszechobecne i zazwyczaj pokrywały większość podłogi. Dziś nie są już tak popularne jak dawniej, ale nadal stanowią ważny element przestrzeni. Projektanci wnętrz bardzo chętnie stosują dywany jako element dekoracyjny, który ładnie komponuje się ze stylem pomieszczeń.

fot. via lh

W restauracji podobnie jak w domu – liczy się wystrój. Aby lokal zachęcał do odwiedzin, warto zadbać o nie tylko o bogate menu, ale także o atmosferę panującą w środku. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na meble, gdyż z nimi bezpośredni kontakt mają nasi klienci. Warto zadbać, by były one zarówno wygodne, jak i efektowne. Gdzie szukać inspiracji i jak znaleźć idealne krzesła do naszej restauracji? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!