aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. wp

Co i rusz stajemy przed koniecznością dzwonienia w różne miejsca, czasami mamy podany numer, ale z jakiegoś powodu nie możemy wykonać połączenia. Dlaczego? Ponieważ czasem niezbędne okazuje się zadzwonienie z wybranym numerem kierunkowym. Chyba wszyscy wiemy czym jest i dlaczego jest tak ważny. Czy da się sprawdzić jaki numer kierunkowy jest nam potrzebny, aby się dodzwonić tam, gdzie chcemy? Oczywiście. I jest to bardzo proste, a Internet zdecydowanie w tym pomoże.

Numer kierunkowy, a tak naprawdę WSN (wskaźnik strefy numeracyjnej) pozwala na połączenia pomiędzy różnymi obszarami, centralami i wybierany jest przed właściwym numerem abonenta w sieci stacjonarnej, co umożliwia kierowanie połączeń telefonicznych. To naturalne. Przeważnie nie ma szans na dodzwonienie się bez wybrania numeru kierunkowego. A co jeśli ktoś nam go nie poda, ale wiemy gdzie, pod względem geograficznym, mamy zadzwonić? Wystarczy znaleźć odpowiedni numer kierunkowy i w zasadzie gotowe! Ale gdzie takich numerów szukać? Często kompletnie nie mamy pomysłu i bez celu błądzimy w Internecie, poszukując całej listy numerów kierunkowych, której jest nam potrzeba, a tak naprawdę nie trzeba szukać zbyt daleko.

Niemalże na każdej stronie operatorów w Polsce można znaleźć listę z kierunkowymi do poszczególnych krajów, a także województw w Polsce. Nie zawsze jest to jednak tak oczywiste i naprawdę trzeba trochę tego poszukać, trochę poprzewijać i pokombinować. Zanim jednak taką listę znajdziemy, musimy przeszukać prawie pół Internetu, aby wyskoczyło nam to, czego aktualnie szukamy. A przecież istnieją prostsze sposoby!

Na stronie https://adconnect.pl/numer-kierunkowy wystarczy wybrać z listy województwo, które nas interesuje, a następnie wyświetli nam się cała lista miejscowości do których obok pojawiają się numery kierunkowe. Możemy w nich znaleźć ten, który nas interesuje i bez problemu wykonać połączenie. Całość trwa zaledwie kilkanaście sekund i zupełnie nie jest skomplikowana. Ponadto wszystko jest w jednym miejscu, będzie łatwe do obsługi nawet dla osób, które nie są biegłe w obsłudze komputera. Wszystko jasno pokazane, przejrzyste i zawsze w jednym miejscu.

Kiedy numery kierunkowe są w jednym miejscu możemy oszczędzić sporo swojego czasu, zawsze kiedy będzie taka potrzeba - wystarczy powrócić do tej intuicyjnej listy i odszukać tego, czego aktualnie jest nam potrzeba. Już nigdy nie pojawi się problem "jaki kierunkowy był potrzebny?" ponieważ lista praktycznie znajdzie to za nas. Warto wypróbować ten sposób w momencie, kiedy będziemy tego potrzebowali.

Strona, na której są wszystkie numery kierunkowe, przyda się również wtedy, kiedy chcemy sprawdzić, czy aby na pewno numer, z którego dostajemy połączenie, to numer prawdziwy. Niestety często zdarza się teraz tak, że ludzie używają fałszywych numerów kierunkowych, które wzbudzają zaufanie, ponieważ podobne są do tych używanych naprawdę, a następnie wyłudzają w ten sposób pieniądze. Dlatego taka lista może okazać się niezbędna, kiedy nie jesteśmy pewni, ponieważ może nas ustrzec przed popełnieniem kosztownego błędu.

Dlatego właśnie znajomość numerów kierunkowych jest bardzo ważna - może znacznie ułatwić nam życie, a jednocześnie uchronić przed czymś, co mogłoby mieć dla nas dosyć przykre skutki. Warto więc zachować link do strony, gdzie wszystko jest w jednym miejscu i dzięki temu oszczędzić sobie poszukiwań.

 

REKLAMA