aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. wp

Zima to czas, kiedy z zapartym tchem kibice śledzą zmagania zawodników reprezentujących sporty zimowe, głównie skoki czy biegi narciarskie. Wraz z nastaniem wiosny, a właściwie jeszcze pod koniec zimy, ruszają europejskie ligi piłki nożnej. To jednak nie są jeszcze wszystkie wydarzenia sportowe, z jakimi będziemy mieli do czynienia w 2019 roku. Na co kibice będą najbardziej czekać?

Eliminacje do mistrzostw Europy w piłce nożnej

Do Euro 2020 jeszcze daleko, ale w 2019 roku polska reprezentacja w piłce nożnej mężczyzn rozpocznie starania, aby pojawić się w tym turnieju. Wiosną polscy piłkarze, podopieczni trenera Jerzego Brzęczka, rozpoczną pierwsze mecze eliminacji. Pierwszym rozegranym przez nich pojedynkiem będzie spotkanie z reprezentacją Austrii 21 marca 2019 roku. Z kolei 24 marca zagrają u siebie z piłkarzami z Łotwy.

Kolejne mecze rozegrane zostaną dopiero w czerwcu, we wrześniu, w październiku, a ostatnie w listopadzie. W czerwcu reprezentacja Polski zmierzy się z Macedonią (7 czerwca), a trzy dni później podejmie piłkarzy z Izraela. Jesienią odbędą się kolejne spotkania eliminacyjne. 6 i 9 września 2019 roku polscy piłkarze zmierzą się kolejno ze Słowenią i Austrią, 10 i 13 października z Łotwą i Macedonią, a 11 i 16 listopada z Izraelem i Słowenią.

Rozgrywki Ligi Mistrzów

Wiosną najlepsze kluby z lig europejskich powalczą w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Pierwsze mecze zostały już rozegrane w dniach 12-13 lutego, 19-20 lutego oraz 5-6 marca i 12-13 marca 2019 roku. Ćwierćfinały Ligi Mistrzów odbędą się w dniach 9-10 kwietnia i 16-17 kwietnia. Półfinały: 30 kwietnia-1 maja oraz 7-8 maja. Finał Ligi Mistrzów rozegrany zostanie dopiero 1 czerwca 2019 roku w Madrycie na stadionie Wanda Metropolitano.

W pierwszej rundzie fazy pucharowej z rozgrywek w Lidze Mistrzów po sensacyjnych meczach odpadły drużyna PSG (Paris Saint-Germain), a także Real Madryt. PSG mierzyło się z Manchesterem United, a Real z Ajaxem Amsterdam. Oprócz tych z drużyn w Lidze nie ma już Borussii Dortmund i AS Romy. Kto ma największe szanse na wygraną? Okaże się to w kolejnych meczach. Do oglądania meczów Ligi Mistrzów wystarczy np. pakiet Mega Sport w UPC - https://www.upc.pl/telewizja/kup/pakiety-dodatkowe/pakiet-mega-sport/.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata w Katarze

Od 28 września do 6 października polscy lekkoatleci, którzy w wielu dyscyplinach są już potęgą w skali globalnej, zmierzą się z rywalami na mistrzostwach świata organizowanych w Katarze na stadionie Khalifa International Stadium. Największe szanse na sukces będą mieli młociarze i młociarki, a także skoczkowie o tyczce i biegacze, ale niewykluczone, że i inni lekkoatleci przywiozą z Kataru upragnione medale.

Tour de…

Polska może pochwalić się znakomitymi kolarzami, którzy skutecznie konkurują o najwyższe laury na światowej klasy imprezach. Do czołowych zawodników zalicza się Michała Kwiatkowskiego oraz Rafała Majkę. Obaj panowie wyjadą na trasę podczas takich wielkich imprez kolarskich w 2019 roku, jak:

  •       Giro d'Italia 2019 – w dniach 11 maja-2 czerwca,
  •       Tour de France – w lipcu,
  •       Tour de Pologne – w dniach 3-8 sierpnia.

Siatkarskie emocje

Kolejnym sportowym „dobrem narodowym” w Polsce jest siatkówka. Również i w 2019 roku doczekamy się wielu siatkarskich emocji. W czerwcu rozgrywana będzie Liga Narodów, z przedstawicielami reprezentacji kobiet i mężczyzn z naszego kraju. Z kolei w dniach 9-11 sierpnia polscy siatkarze zagrają w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. Rozegrają mecze z Francuzami, Słoweńcami i Tunezyjczykami, aby mieć szansę na bilety do Japonii w 2020 roku.

W dniach 12-29 września reprezentacja Polski w piłce siatkowej zmagać się będzie w mistrzostwach Europy, a później w Pucharze Świata.

Sportowa uczta dla kibiców

W całym 2019 roku nie zabraknie nam sportowych wzruszeń i mocnego trzymania kciuków – tak na stadionach i w halach sportowych, jak i przede wszystkim przed telewizorami.

 

REKLAMA