aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. lh

Biała kuchnia to rozwiązanie ponadczasowe. To synonim klasyki w całym tego słowa znaczeniu. I choć niektórym może zdawać się to nudną opcją to rzeczywistość może okazać się zupełnie inna. Jedno jest pewne – wielu z nas marzy o białej kuchni z mikrocementu.

 

Największym naszym błędem podczas aranżacji wnętrz jest mylenie prostoty z nudą. Wchodząc do pomieszczenia i widząc wszystko na biało wydaje się nam, że nic się tutaj nie dzieje i panuje ogólnie jedna wielka nuda. Nic bardziej mylnego! Ta biel może nas jeszcze zaskoczyć. Przede wszystkim stanowi ona idealną bazę do stworzenia swojego ulubionego stylu. Za pomocą dodatków możemy stworzyć coś unikalnego. Poza tym nowoczesna biała kuchnia to nie tylko rozwiązanie na miarę klasycznego stylu. Biel idealnie sprawdzi się przede wszystkim w stylu prowansalskim, skandynawskim czy francuskim.

 

Biała kuchnia – zalety.

Jasne kolory, a w tym przede wszystkim biały jest polecany osobom, które dysponują niewielkim metrażem – ten trik pozwala optycznie powiększyć kuchnię i ją rozjaśnić. Biel pozwala nam również na brak ograniczeń jeśli chodzi o dekoracje. Na naszych ścianach może zawisnąć dosłownie wszystko – nie musimy stosować żadnych ograniczeń kolorystycznych. Jeśli jednak chcemy utrzymać choć minimalistyczny ład to warto zastosować dodatki w jednym kolorze. Wtedy to podkładki na stół, żaluzje czy firanki i inne akcesoria kuchenne możemy zakupić np. w niebieskim kolorze. Największym plusem białej kuchni to jej ponadczasowość. Wraz ze zmieniającymi się co roku trendami możemy być pewni, że nasza kuchnia będzie cały czas modna. Biel pasuje do wszystkiego, a dzięki dodatkom możemy ją szybko zaaranżować na nowo.

Biała kuchnia z drewnem.

Drewno to dodatek, który idealnie pasuje do kuchni w stylu skandynawskim lub rustykalnym. W przypadku białego wnętrza drewniany blat wydaje się być idealnym rozwiązaniem, gdyż potrafi ocieplić wnętrze i nadać mu przytulności. O jakie drewniane dodatki możemy się jeszcze pokusić? Przede wszystkim na drewniane półki na ścianie czy chociażby deskę do krojenia.

Czarno-biała kuchnia.

W kuchni, tak jak w salonie możemy pokusić się o ekstrawagancję i połączyć te dwa skrajne kolory – czerń i biel. To rozwiązanie najlepiej sprawdza się już w nieco większych kuchniach. Najlepiej, gdy dodatkowo zamierzamy zaprojektować ją w sposób bardzo nowoczesny i minimalistyczny. Ostateczny efekt może nas mile zaskoczyć.

Kuchnia monochromatyczna.

Chcesz w sposób absolutny ukłonić się w stronę klasyki? Proszę bardzo! Biała kuchnia niemalże od podłogi do sufitu w tym kolorze to prawdziwy klasyk. Jeśli w pełni cenisz sobie luksus i elegancję musisz wybrać tę opcję. Z pewnością zaoszczędzisz wiele czasu na wyborze mebli do kuchni czy płytek. Trzeba jednocześnie przyznać, że taki projekt kuchni jest nadzwyczajnie lekki. Idealnie sprawdzi się w kuchniach aranżowanych na styl francuski czy prowansalski.

Podsumowując, biała kuchnia to idealne rozwiązanie w dosłownie każdym przypadku. Niezależnie od tego jaki metraż ma nasza kuchnia z pewnością powinniśmy rozważyć taką aranżację. Szczegóły i samo wykończenie pozostawiamy już indywidualnie do każdej osoby. W końcu to my mamy czuć się tam najlepiej.

REKLAMA