aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. lh

Kominek to coraz częściej nieodłączny element naszego salonu. Cóż w tym zresztą dziwnego! To właśnie nic innego jak kominek doskonale dopełnia styl pomieszczeń pod względem designerskim, stanowiąc też, ujmując temat od strony praktycznej, świetne, efektywne źródło ciepła nie tylko dla pomieszczenia, w którym się znajduje, ale również często dla całego domu! Tym samym trudno zaprzeczyć, że kominki stają się z roku na rok coraz popularniejsze. Rodzi się tu jednak fundamentalne pytanie – w jakie odpowiednie akcesoria kominkowe warto się wyposażyć, aby codzienne korzystanie z kominka stało się nie tylko łatwe, ale i przyjemne oraz bezpieczne? Z tym problemem – wyboru odpowiednich sprzętów do kominka, staramy się zmierzyć w niniejszym artykule!

 

 

Sam wybór, projekt i montaż kominka do domu to zdecydowanie nie wszystko. Aby go bezpiecznie użytkować wymagane są stosowne akcesoria kominkowe, wśród których możemy wyróżnić zarówno elementy czysto ozdobne i dekoracyjne (często zresztą montowane w okolicy kominka jedynie okazjonalnie, na przykład z okazji Świąt Bożego Narodzenia), jak również klasyczne pomoce do obsługi kominka, czyli tak zwane narzędzia kominkowe. Jeżeli nie chcemy, aby nasz kominek wyglądał biednie lub typowo, podobnie jak u przeciętnego Kowalskiego, to siłą rzeczy powinniśmy się postarać, aby go odpowiednio ozdobić. Z kolei narzędzia do jego użytkowania pozwolą nam na grzanie domu w bezpieczny sposób. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, z czego składa się w tym segmencie typowa oferta sklepów internetowych. Z uznaniem już na początku należy stwierdzić, iż jest ona stosunkowo bogata!

 

Jeżeli mówimy już ściśle o wspomnianych wyżej narzędziach kominkowych, to warto wyróżnić wśród nich solidnie wykonane paleniska metalowe, stojaki na drewno, zestawy podręcznych, żeliwnych narzędzi do dokładania do pieca, metalowe kosze na drewno, jak i rozbudowane paleniska wykonane z ciężkiego żeliwa. Warto, aby kupując któreś z powyższych narzędzi upewnić się, czy aby są rzeczywiście wykonane z tak solidnego materiału, jak deklaruje producent bądź sprzedawca, w tym jak silnie przewodzą ciepło, co ma wpływ na codzienny styl korzystania z nich. Inne, szerzej pojęte akcesoria kominkowe, w tym zahaczające o kwestię budowania stylizowanego miejsca na odpoczynek to przede wszystkim specjalne, drewniane skrzynki umożliwiające układanie drewna kominkowego w zorganizowany, przyjemny dla oka sposób, jak również zestawy kokard i kokardek do wiązania w nierozgrzewających się segmentach zewnętrznych kominka. Warto tu jednak podkreślić, że przecież już sam blask pięknie palących się polan drewna jest już tak piękny, że często nie ma potrzeby upiększać kominka na siłę i warto też postawić na pewnego rodzaju wysublimowany minimalizm, zwłaszcza, jeżeli cała obudowa kominka i jego szyba frontowa dobrze pasują do stylizacji wnętrza.

 

REKLAMA