aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Źródło: pixabay.com

Stłuczki, wypadki oraz innego rodzaju nieprzewidziane sytuacje zdarzają się na drogach bardzo często. Nawet jeżeli myślimy, że nas to nie spotka, to statystyki są nieubłagalne – podróżowanie samochodem jest niebezpieczne. I chociaż często kończy się wyłącznie na stłuczkach i zniszczeniach pojazdu, to jednak zawsze trzeba być na drodze czujnym i uważnym. Szczególnie dlatego, że firmy ubezpieczeniowe mają w swoim zwyczaju zaniżać kwoty wypłacanych odszkodowań. Nikt nie chce być przecież w ten sposób potraktowany. Czy zatem istnieje jakiś sposób, aby firmy nie zaniżały kwot odszkodowań? Czy jest możliwość, aby dostać dopłatę do zaniżonego odszkodowania?

 

  1. Czy firma ubezpieczeniowa traktuje cię poważnie i nie zaniża twojego odszkodowania?
  2. Jak sprawdzić, czy dostałeś odpowiednią kwotę odszkodowania?
  3. Jak można dostać dopłatę do odszkodowania?

Czy firma ubezpieczeniowa traktuje cię poważnie i nie zaniża twojego odszkodowania?

Firmy ubezpieczeniowe mają w zwyczaju zaniżać kwoty wypłacanych odszkodowań, ponieważ w ten sposób mogą zaoszczędzić i jednocześnie wywiązać się ze swoich obowiązków. Takie firmy mają różne sposoby na to, jak zaniżać wypłacane kwoty. Przede wszystkim kalkulują szkodę na podstawie zamienników do zepsutych części do samochodu. Takie zamienniki są często tańsze, ale jednocześnie gorszej jakości. Ponadto, towarzystwo ubezpieczeniowe może obniżyć kwotę wypłacanego odszkodowania o tak zwaną amortyzację części. Jeżeli przez długi czas użytkowałeś swój samochód, to towarzystwo ubezpieczeniowe będzie starało się obniżyć koszty ze względu na zużycie się niektórych części. Ponadto odszkodowanie może zostać wypłacone bez podatku VAT, a stawki za robociznę mogą być w nim uśrednione. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.

Jak sprawdzić, czy dostałeś odpowiednią kwotę odszkodowania?

Samodzielnie bardzo ciężko jest udowodnić towarzystwu ubezpieczeniowemu fakt zaniżania kwoty odszkodowania. Dlatego lepiej jest postawić na specjalistów. Na rynku można znaleźć wiele firm, które zajmują się tego typu sprawami. Warto się do nich zgłosić, aby w końcu otrzymać odpowiednią dopłatę do odszkodowania oc. Taka dopłata do zaniżonego odszkodowania faktycznie pozwoli uiścić rachunki za naprawę.

Jak można dostać dopłatę do odszkodowania?

Takie firmy działają naprawdę bardzo prosto i intuicyjnie. Jeżeli chcesz dostać dopłatę do zaniżonego odszkodowania wystarczy, że wyślesz im kosztorys naprawy swojego auta oraz decyzję o wypłacie odszkodowania i inne potrzebne dokumenty takie, jak zdjęcia (które nie są obowiązkowe). Nie musisz się martwić o to, że będziesz musiał coś płacić za samą analizę dokumentów, ponieważ ta jest darmowa.

undefined

REKLAMA