aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

MPWiK Kamienna GóraOd 1 października mieszkańcy Kamiennej Góry zapłacą nowe stawki za dostawę wody i odbiór ścieków. Taryfy zostały zaakceptowane przez Wody Polskie.

Ciechanowice - Walizka pełna książek. Warsztaty artystyczne dla dzieci

W ramach projektu „Walizka pełna książek. Warsztaty artystyczne dla dzieci” z młodymi czytelnikami z Ciechanowic spotkała się ilustratorka książek Joanna Zagner- Kolat.

fot. ZSS Kamienna Góra

Wczoraj (czwartek, 23 września) drużyna klubu „Podaj Rękę” Kamienna Góra, działającego przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze wzięła udział w XVIII Dolnośląskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Wojcieszowie.

fałszywy SMS

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi SMS-ami od nadawcy Kwarantanna. Jest to próba wyłudzenia danych osobowych. Prosimy nie otwierać linku wskazanego w wiadomości. Inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron.

policja

Dzisiaj wieczorem ratownicy udzielali pomocy pijanej nastolatce, która spadła ze skał przy ul. Księcia Bolka I w Kamiennej Górze.

zus Kontynuowanie nauki po zdaniu matury oznacza dalszą wypłatę renty rodzinnej po zmarłym rodzicu. Żeby to było możliwe trzeba jednak złożyć do ZUS wniosek o kontynuację wypłaty. Jeśli wniosek wpłynie do Zakładu zbyt późno – traci się pieniądze.

fot. wok

To jedno z nielicznych takich miejsc w regionie. W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni powstał Punkt Adopcji Roślin. W WOKu pojawiła się także zielona ściana. To miejsce, które ma przyciągać przede wszystkim miłośników roślin.

Lubawka, MTB

Już 3 października w Lubawce odbędzie się 25. edycja zawodów kolarskich MTB XC Lubawka. Zapisy będą możliwe na stronie ultimasport.pl. Udział w zawodach jest bezpłatny.

fot. UM Kamienna Góra

Związek Solidarności Polskich Kombatantów w Lubawce zaprasza na otwarcie wystawy fotografii z okazji 40-lecia Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność w Gdańsku - Oliwie.

fot. MOS Kamienna Góra

Dnia 23.09.2021 roku na stadionie przy ulicy Słowackiego w Kamiennej Górze odbył się finał powiatowy w sztafetowych biegach przełajowych w kategorii dziewcząt oraz chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Aktualizacja
Klucze wróciły już do właściela

Oryginalna informacja
Wczoraj (środa, 22 września) w okolicy ul. Słowackiego w Kamiennej Górze znaleziono klucze. Kontakt telefoniczny 733 120 275.

IMWG-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 23:00 23 września do 8:00 24 września.

fot. MKS Chełmsko Śląskie

Wczoraj trampkarze MKS Chełmsko Śląskie rozegrali mecz piątej kolejki IV ligi okręgowej. W Starej Kamienicy grali z AP MOS Karkonosze Jelenia Góra.

fot. KAS

· Pozostało już tylko 8 dni do wygaszenia viaTOLL. Nie zwlekaj i zmień system na e-TOLL.

· Z nowym systemem zapłacisz zarówno za przejazd po drogach krajowych, jak i po autostradach zarządzanych przez GDDKiA.

· Od 1 października 2021 r. wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w Miejscach Poboru Opłat na autostradach A2 (Konin- Stryków) oraz A4 (Wrocław-Sośnica)

· Od tego dnia nie będą działać viaBOX i viaAUTO. Dotychczasowi użytkownicy tych urządzeń powinni korzystać z aplikacji mobilnej e-TOLL PL lub urządzeń pokładowych kompatybilnych z e-TOLL.

Kolejka 7 - 25-26 września

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2021

REKLAMA

ds21