aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot.duw.pl

Kluby sportowe z terenu powiatu kamiennogórskiego znalazły się na liście 270 klubów dofinansowanych w ramach rządowego programu KLUB.

gmina Kamienna Góra

Najlepsi uczniowie każdej ze szkół z terenu gminy Kamienna Góra otrzymali dzisiaj (piątek, 22 czerwca) stypendium ufundowane przez gminę.

DPS Szarocin

Dzisiaj (piątek, 22 czerwca) w Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie odbywa się XVII Festyn Rodzin i Przyjaciół Domu.

fot. ZSS Kamienna Góra

Dzisiaj (piątek, 22 czerwca) w Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze ostatni raz w roku szkolnym 2017/18 zabrzmiał dzwonek.

Kamienna Góra - Zespół Szkół Ogólnokształcących

W auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyło się dzisiaj (piątek, 22 czerwca) pożegnanie uczniów kończących trzecią klasę gimnazjum.

Kamienna Góra - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących

Klasy promocyjne, których uczniowie we wrześniu wrócą do szkoły, zakończyły rok szkolny uroczystym apelem w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

fot. opactwo.eu

W niedzielę (24 czerwca) rozpoczyna się tegoroczny cykl koncertów organowych "Muzyka Dawnych Mistrzów". Zaprasza opactwo w Krzeszowie.

statystyki - kwiecień 2018Według danych google analytics portal powiatowa.info odwiedziło w kwietniu 50 420 użytkowników. Statystyki odnotowały 277 314 sesji/wizyt i 676 498 odsłon.

Tylko jedna firma złożyła ofertę na budowę ścieżek rowerowych na terenie miasta Kamienna Góra. Proponowana cena znacznie przekraczała planowane wydatki.

Lubawka

Podczas dzisiejszych (czwartek, 21 czerwca) silnych porywów wiatru od jednego z drzew w Lubawce odłamał się konar.

fot. ZSZiO Kamienna Góra

Dzisiaj (czwartek, 21 czerwca) z Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze żegnali się uczniowie klas kończących naukę.

Kamienna Góra - Zespół Szkół Ogólnokształcących

Dzisiaj (czwartek, 21 czerwca) w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyła się uroczysta rada pedagogiczna, którą rozpoczęło wręczenie nagród liderom Złotej i Diamentowej Dziesiątki.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od: 2018-06-21 14:00:00 do: 2018-06-21 20:00:00.

WOK

Noc Kupały – znana też jako Sobótka. Jest to święto przypadające na najkrótszą noc w roku. To święto wielowątkowe. Dotyczy żywiołów – ognia i wody, kultu płodności i miłości. Wyłącznie tej nocy ułatwiony jest kontakt z zaświatami, tym samym magiczne rytuały mają dużą siłę oddziaływania. Świętujący rozpalają ogniska i skaczą przez nie, kąpią się w rzekach (oczyszczająca moc żywiołów).

zusJeśli zatrudniasz więcej niż pięciu pracowników, obowiązkowo musisz założyć swoje indywidualne konto, dzięki któremu możesz rozliczać się i kontaktować z ZUS online. Na Dolnym Śląsku swoje własne konto musi mieć 23 180 firm, ale tylko 17 964 już je założyło. Nadal prawie 23 proc. firm nie wywiązało się ze swojego obowiązku. Tymczasem to nie tylko obowiązek, ale i ogromne ułatwienie w prowadzeniu biznesu.