aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Lubawka - wybuch gazu

Gaz wybuchł w mieszkaniu na ostatniej kondygnacji w budynku na skrzyżowaniu ul. Anielewicz i Kamiennogórskiej w Lubawce. Jako pierwszy do mieszkania dotarł przypadkowy świadek zdarzenia. Wewnątrz znalazł bardzo poparzonego mężczyznę. Rannego miało zabrać Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, ale tuż po zdarzeniu śmigłowiec brał udział w innej akcji. Ranny przetransportowany został do kamiennogórskiego szpitala. Trafiła tam również kobieta, która zasłabła na miejscu zdarzenia.

Aktualizacja 19:20

Mieszkańcy budynku trafili do rodzin lub miejsc wskazanych przez urzędników.

Kończy się zabezpieczanie budynku. Rozebrany został fragment ściany. Strop został podparty, a otwór zabezpieczony grubą folią. Zabezpieczone zostało przejście i przejazd w pobliżu budynku. Oznacza to utrudnienia w ruchu. Nie ma przejazdu ul. Anielewicza na odcinku od ul. Zielonej do ul. Kamiennogórskiej. Ul. Kamiennogórska na wysokości byłego kina zwężona została do jednego pasa. Jutro ustawione zostaną znaki określające pierwszeństwo przejazdu.

Oryginalna informacja
Budynek został bardzo uszkodzony. Inspektor Nadzoru Budowlanego podjął decyzję o wyburzeniu ściany szczytowej, która odłączyła się od reszty budynku. Dopiero wtedy będzie można ocenić stan budynku. Główny impet wybuchu skierowany był prawdopodobnie na dach. Prace nadal trwają (godz. 13.30)

W budynku znajdowały się trzy mieszkania i sklep. Jedno z mieszkań jest własnością prywatną. Podczas akcji ewakuowani zostali również mieszkańcy sąsiedniego budynku.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej zdjęć

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA