aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Lubawka - sesja rady - Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Podczas dzisiejszego (poniedziałek, 24 lutego) posiedzenia komisji rady miejskiej Lubawki o działalności Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Kamiennej Górze opowiadał jej prezes Tadeusz Rycharski.

Lubawka - park Watra

W nietypowym miejscu spotkali się dzisiaj (poniedziałek, 24 lutego) radni Lubawki. Przed wspólnym posiedzeniem komisji odwiedzili park Watra.

policja Kamienna Góra

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego kamiennogórskiej Policji zatrzymali 25 – letniego mieszkańca Kamiennej Góry podejrzanego o dokonanie kradzieży pieniędzy z drewnianej skrzynki znajdującej się w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze.

fot. KPN

Kamienie z rozmokłej skarpy osunęły się na szlak do Wodospadu Szklarki w Piechowicach, na odcinku od parkingu przy drodze krajowej nr 3 do schroniska. Kolejne kamienie mogą się osunąć w każdej chwili, więc po wizji, na miejscu zapadła decyzja o zamknięciu odcinka między parkingiem a wodospadem.

Lubawka - ogrodzenie - dworzec

Nocna wichura pogorszyła stan ogrodzenia wokół budynku byłego dworca kolejowego w Lubawce. Część ogrodzenia leży na chodniku.

Kamienna Góra - ul. Waryńskiego

Dzisiaj (poniedziałek, 24 lutego) przed godziną 10 zablokowana była ul. Waryńskiego w Kamiennej Górze.

Kamienna Góra - Wodnik

Sprawdziły się ostrzeżenia pogodowe. W nocy silny wiatr dokonał zniszczeń na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Aktualizacja 10:10

ARiMRRolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. 21 lutego ruszył nabór wniosków, który potrwa do 20 kwietnia 2010 r.

CPK

Trwają konsultacje projektu dokumentu "Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego". Część opracowania dotyczy powiatu kamiennogórskiego.

Kamienna Góra - pokaz iluzjonistyczny

Ostatnią propozycją Centrum Kultury na tegoroczne ferie zimowe był pokaz iluzjonistyczny, który odbył się dzisiaj (niedziela, 23 lutego) w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza.

REKLAMA