aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Wczoraj (29 maja) około godziny 16 na osiedlu przy ul. Cichej w Kamiennej Górze znaleziony został drogi zegarek. Właściciel może kontaktować się ze znalazcą telefonicznie

policja

Sezon działkowy rozpoczął się na dobre, niestety razem z nim zauważalna jest zwiększona aktywność włamywaczy do ogrodowych altan. Zadbajmy o odpowiednie zabezpieczenie swojego mienia i nie dajmy się okraść

policja

Podczas rutynowej kontroli policjanci zatrzymali 24-latka, który palił marihuanę. Młody mieszkaniec Kamiennej Góry miał przy sobie więcej narkotyków.

zus Przejście na emeryturę lub rentę, nie oznacza, że nie można być nadal aktywnym zawodowo. Jeżeli tylko chcemy i zdrowie nam pozwala, to możemy dalej pracować. Jeśli jednak nie osiągnęliśmy wieku emerytalnego to trzeba pilnować, aby osiągane dochody nie spowodowały obniżenia lub zawieszenia świadczenia, wypłacanego przez ZUS. Limity zarobków zmieniają się, co trzy miesiące.

26 maja 2020 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował o rozpoczęciu przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA naboru wniosków od samorządów do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus. Dzięki realizacji Programu możliwe będzie przywrócenie połączeń kolejowych do miast, które nie mają dostępu do kolei. Program przyczyni się do eliminowania wykluczenia komunikacyjnego. Zwiększy się atrakcyjność i możliwość rozwoju gospodarczego mniejszych regionów.

Kamienna Góra - zalew - perkoz

Na terenie zalewu w Kamiennej Górze ogrodzony został fragment ścieżki i dostępu do wody. To efekt gniazdowania objętego ochroną ptaka.

Lubawka, sesja

Grupa radnych gminy Lubawka powołała klub radnych. W jego skład wchodzą radni wybrani z różnych komitetów wyborczych. Klub powołało dziewięcioro radnych.

Zbigniew Bednarek

Zbigniew Bednarek, z okazji 30-lecia samorządu terytorialnego w Polsce przygotował wspomnienia z pierwszej kadencji marciszowskiego samorządu.

REKLAMA