aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

GUS opublikował dane o przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniu z podziałem na powiaty. Dane dotyczą 2018 roku. Nie obejmują firm zatrudniających do 9 osób. Podane zostały wynagrodzenia brutto.

Lubawka - Watra wraca

Dzisiaj (piątek, 16 sierpnia) odbyło się spotkanie realizatorów projektu Śniadanie Mistrzyń, Watra wraca z byłymi pracownikami lubawskiej Watry.

fot. facebook / Ptaszków - cichy i zielony

Część mieszkańców Ptaszkowa nie zgadza się z zaproponowanym przebiegiem łącznika drogi S3 z drogą wojewódzką Kamienna Góra - Wałbrzych. Proponują inne rozwiązanie, zbierają podpisy pod proponowanym przez siebie przebiegiem.

fot. policja Kamienna Góra

Rośnie ilość nietrzeźwych rowerzystów zatrzymywanych przez kamiennogórskich policjantów. Apele o zachowanie bezpieczeństwa na drogach niewiele dają.

ZUSKażda osoba, która się uczy aż do ukończenia 26 roku życia ma ubezpieczenie albo „przy rodzicu” albo z uczelni. Niestety wiele jest sytuacji, w których student podczas wizyty u lekarza dowiaduje się, że „świeci się na czerwono”, co oznacza, że nie jest ubezpieczony i nie ma prawa do bezpłatnego leczenia. Dlaczego w systemie NFZ jest nieubezpieczony?

Krzeszów - Wielki Odpust

W Krzeszowie trwa Wielki Odpust. Bazylika wypełniła się już o godzinie 10 podczas Mszy za Ojczyznę. Główna suma odpustowa rozpocznie się o godzinie 12:00.

Lubawka - ratusz

Gmina Lubawka rozstrzygnęła przetarg na zimowe utrzymanie dróg. Wybrani zostali wykonawcy w 3 z 4 części zadania.

Kamienna Góra, Centrum Kultury, bursztyn

Dzisiaj (środa, 14 sierpnia) odbyły się jedne z warsztatów zaplanowanych przez Centrum Kultury na tegoroczne wakacje.

policja

Jutro (środa, 14 sierpnia) na terenie województwa dolnośląskiego policjanci prowadzić będą akcję "Prędkość".

Rędziny - pożar domu

Dzisiaj (wtorek, 13 sierpnia) strażacy z PSP i OSP z gminy Kamienna Góra uczestniczyli w akcji gaszenia pożaru w Rędzinach.

Aktualizacja 20:32