aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - Plac Wolności

Dzisiaj (piątek, 14 grudnia) otwarte zostały oferty złożone w przetargu na remont trzech kamienic na terenie Kamiennej Góry.

Sędzisław

Dzisiaj (piątek, 14 grudnia) przed południem o wiadukt kolejowy w Sędzisławiu zahaczył samochód ciężarowy.

ZUSOd stycznia, w związku z wejściem w życie projektu e-Akta, zmienia się zakres danych, jakie przedsiębiorcy będą przekazywać do ZUS. Zmiany oznaczają dla płatników przede wszystkim duże korzyści. Najpierw jednak trzeba pamiętać o dostosowaniu do nich programów kadrowo-płacowych w firmach i biurach rachunkowych.

Kamienna Góra - ul. Leśna

Dzisiaj (czwartek, 13 grudnia) wieczorem ratownicy wezwani zostali do pożaru budynku przy ul. Leśnej w Kamiennej Górze.

Chełmsko Śląskie - Wspólnie dla Chełmska

Wczoraj (środa, 12 grudnia) w Wiejskim Domu Kultury w Chełmsku Śląskim odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Wspólnie dla Chełmska”, który realizowany był przez Szczepana Zająca i Damiana Skorupińskiego.

Przedwojów

Na drodze łączącej Przedwojów z Kamienną Górą, stara droga krajowa nr 5, obecnie droga gminna, doszło do dachowania samochodu osobowego.

policja Kamienna Góra

W sobotę (8 grudnia) w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Kamiennej Góry pojawił się 19-latek. Jego zachowanie wzbudziło zainteresowanie ochrony obiektu.

policja Kamienna Góra

Kolejny kierowca jechał zdecydowanie za szybko po drodze na terenie gminy Marciszów. Przez trzy miesiące nie będzie mógł prowadzić samochodu.

Kamienna Góra - straż pożarna - konkurs plastyczny

Dzisiaj (środa, 12 grudnia) odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursach plastycznych organizowanych przez ochotniczą i państwową straż pożarną. W tym roku na konkurs wpłynęło prawie 300 prac.

Sąd Kamienna Góra

Kamiennogórski sąd pracuje dzisiaj (środa, 12 grudnia) w ograniczonym zakresie. Część spraw została przełożona na inne terminy.