aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Dzisiaj (poniedziałek, 24 czerwca) pracownicy Urzędu Gminy Kamienna Góra otworzyli oferty na zimowe utrzymanie dróg. O realizację zlecenia stara się siedem firm.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 13:00 25 czerwca do 18:00 26 czerwca.

Kamienna Góra - półkolonia

Od poniedziałku w kamiennogórskiej Szkole Podstawowej nr 1 trwa półkolonia. W tym roku dzięki współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku z atrakcji korzysta grupa polskich dzieci z Ukrainy.

Kamienna Góra - Marcin Gwóźdź

Dzisiaj (poniedziałek, 24 czerwca) z burmistrzem Kamiennej Góry Januszem Chodasewiczem spotkał się wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Gwóźdź. Rozmowa w ratuszu dotyczyła m.in. budowy łącznika drogi S3 z Wałbrzychem.

Błażejów

Sołtys i rada sołecka wsi Błażejów zorganizowali dla mieszkańców noc świętojańską.

Kamienna Góra - Święto Holi

Przez całe niedzielne popołudnie (23 czerwca) nad kamiennogórskim zalewem trwało Święto Holi. Pod sceną zobaczyć można było głównie młodych mieszkańców powiatu.

Skalnik

W ramach projektu Dzisiaj MDP, Jutro OSP druhowie z OSP Leszczyniec zaprosili na wycieczkę spod swojej remizy strażackiej na Ostrą Małą i najwyższy szczyt Rudaw Janowickich – Skalnik.

Stara Białka

Sołtys i Rada Sołecka Starej Białki zaprosiła w czwartek (20 czerwca) na Festyn Rodzinny. Zabawa odbyła się na placu integracyjnym wsi.

dk5

Trzy samochody uczestniczyły w zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 5 między Lubawką a Przedwojowem.

Na stronie Urzędu Miasta Kamienna Góra opublikowany został komunikat o wprowadzonych 19 czerwca zmianach w organizacji ruchu na terenie miasta.