aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
pobicie - Lubawka

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Lubawka podejrzewanych o brutalne pobicie 53-latka. Jeden z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany.

fot. policja Lubawka

Dzisiaj (środa, 20 lutego) na terenie gminy Lubawka służbę pełnili policjanci z Czech.

Dzienny Dom Pobytu Senior+ w Bukówce

Dzisiaj (środa, 20 lutego) Dzienny Dom Pobytu Senior+ w Bukówce obchodził pierwszą rocznicę powstania. Seniorzy na urodziny zaprosili osoby, które przyczyniły się do powstania domu i pomagają w jego funkcjonowaniu.

ZSZiO Kamienna Góra

Od października do grudnia 2018 roku sześćdziesięcioro uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Kamiennej Góry uczestniczyło w stażach zawodowych w Lipsku. Dzisiaj (środa, 20 lutego) odbyło się podsumowanie wyjazdu.

Szarocin

Przed ponad tygodniem pisaliśmy o fatalnym stanie drogi wojewódzkiej Kamienna Góra - Kowary na pograniczu Szarocina i Leszczyńca. Głębokie dziury bardzo utrudniały pokonanie tego odcinka.

Bożena Kończak, pierwsza z prawej

Wiadomo już jaką funkcję w samorządzie będzie pełnić w tej kadencji Bożena Kończak.

zusNa wyjazd do sanatorium ze skierowaniem z ZUS czeka się maksymalnie trzy miesiące. Z tej formy leczenia tylko w 2018 roku skorzystało ponad 90 tys. osób w kraju, a w województwie dolnośląskim ponad 6,5 tys. Według badań Zakładu blisko połowa wszystkich ubezpieczonych, którzy biorą udział w programach rehabilitacyjnych ZUS po rehabilitacji wraca do pracy i aktywnego życia.

fot. opactwo.eu

Dzisiaj (poniedziałek, 18 lutego) w krzeszowskim opactwie spotkali się przewodnicy, piloci, przedstawiciele biur turystycznych. Gospodarze zorganizowali kolejne "Spotkanie przewodników".

bmw pieszy Kamienna Góra

Uwaga kierowcy, na wysokości ratusza zablokowany jest lewy pas Al. Wojska Polskiego w Kamiennej Górze (godzina 10:50). Trwa ustalanie przebiegu zdarzenia, do którego doszło na przejściu dla pieszych.

Aktualizacja 12:20

Kamienna Góra - zawody wędkarskie - PZW Kamienna Góra "Miasto"

Wędkarze z koła PZW Kamienna Góra "Miasto" uczestniczyli dzisiaj (niedziela, 17 lutego) w podlodowych mistrzostwach koła. Zawody odbyły się nad kamiennogórskim zalewem.