aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

S3 - fot. strona projektu

Wykonawcy dwóch odcinków drogi ekspresowej S3 przekazali nowe informacje o zaawansowaniu prac.

fot. relacja wideo z sesji

Podczas dzisiejszej (środa, 28 października) sesji rady miejskiej w Kamiennej Górze radni dyskutowali nad projektem uchwały podnoszącej opłaty za odbiór odpadów.

fot. relacja wideo z sesji

Grupa pięciorga radnych zaproponowała, aby na dzisiejszej (wtorek, 27 października) sesji rady powiatu przyjąć apel do prezydenta Polski w sprawie tzw. ustawy "piątka dla zwierząt".

zus Jeżeli nasi klienci posiadają zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą ZUS, które ma rozpocząć się po 24 października 2020 roku – apelujemy, by nie jechali do sanatorium, tylko pozostali w domu.

Kamienna Góra -  manifestacja

W Kamiennej Górze, podobnie jak w wielu innych miejscowościach w Polsce, odbył się dzisiaj (poniedziałek, 26 października) kolejny protest mieszkańców niezadowolonych z wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

nekrlog - Diecezja Legnicka

dolny slaskSzanowni Państwo
Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołało falę społecznego oburzenia. Tysiące obywatelek i obywateli w całym kraju wyszło na ulice, aby wyrazić swoje niezadowolenie. Decyzja Trybunału Konstytucyjnego narusza postanowienia tzw. kompromisu aborcyjnego z 1993 roku, pozbawiając Kobiety prawa wyboru i decydowania o swojej przyszłości. Uderza także w poczucie bezpieczeństwa, które jest zagwarantowane w Konstytucji. Prawo powinno służyć obywatelom. Prawo, które narusza godność człowieka, jest prawem złym i należy je zmienić.

Kamienna Góra - protest rolników

Przed biurem poselskim Marzeny Machałek (PiS) w Kamiennej Górze odbył się dzisiaj (poniedziałek, 26 października) protest przedstawicieli rolników z powiatu kamiennogórskiego.

policja Kamienna Góra

Policjanci zatrzymali kolejnego poszukiwanego. Tym razem mężczyzna wpadł gdy będąc pod wpływem alkoholu zajmował się dwójką dzieci. Przed policjantami schował się w piwnicy.

strazWczoraj (sobota, 24 października) strażacy wezwani zostali do pożaru wielorodzinnego budynku przy ul. Korczaka w Kamiennej Górze. To teren Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji. Pierwsze zgłoszenia nie były jasne, wynikało z nich, że mógł palić się jeden z budynków szpitala.

REKLAMA