aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

MPWiK Kamienna GóraOd 1 października mieszkańcy Kamiennej Góry zapłacą nowe stawki za dostawę wody i odbiór ścieków. Taryfy zostały zaakceptowane przez Wody Polskie.

fałszywy SMS

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi SMS-ami od nadawcy Kwarantanna. Jest to próba wyłudzenia danych osobowych. Prosimy nie otwierać linku wskazanego w wiadomości. Inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron.

policja

Dzisiaj wieczorem ratownicy udzielali pomocy pijanej nastolatce, która spadła ze skał przy ul. Księcia Bolka I w Kamiennej Górze.

zus Kontynuowanie nauki po zdaniu matury oznacza dalszą wypłatę renty rodzinnej po zmarłym rodzicu. Żeby to było możliwe trzeba jednak złożyć do ZUS wniosek o kontynuację wypłaty. Jeśli wniosek wpłynie do Zakładu zbyt późno – traci się pieniądze.

Aktualizacja
Klucze wróciły już do właściela

Oryginalna informacja
Wczoraj (środa, 22 września) w okolicy ul. Słowackiego w Kamiennej Górze znaleziono klucze. Kontakt telefoniczny 733 120 275.

IMWG-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 23:00 23 września do 8:00 24 września.

fot. KAS

· Pozostało już tylko 8 dni do wygaszenia viaTOLL. Nie zwlekaj i zmień system na e-TOLL.

· Z nowym systemem zapłacisz zarówno za przejazd po drogach krajowych, jak i po autostradach zarządzanych przez GDDKiA.

· Od 1 października 2021 r. wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w Miejscach Poboru Opłat na autostradach A2 (Konin- Stryków) oraz A4 (Wrocław-Sośnica)

· Od tego dnia nie będą działać viaBOX i viaAUTO. Dotychczasowi użytkownicy tych urządzeń powinni korzystać z aplikacji mobilnej e-TOLL PL lub urządzeń pokładowych kompatybilnych z e-TOLL.

Sudecki Świat

W 2020 roku rozpoczęło się tworzenie nowej marki lokalnej na terenie Sudetów. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kwiat Lnu do współpracy zaprosiło m.in. kreatorkę produktów lokalnych, ekspertkę ds. marki lokalnej Olgę Gałek. W środę (22 września) odbyło się pierwsze wręczenie certyfikatów marki Sudecki Świat.

fot. policja Kamienna Góra

W dniu dzisiejszym (22 września br.) ok. godziny 03:00 nad ranem, policjantki z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, patrolujące gminę Marciszów, zauważyły na jednej z tamtejszych ulic pojazd m-ki KIA. Kierujący jest dobrze znany policjantom, więc zachodziło podejrzenie, że może on znajdować się pod wpływem narkotyków. W przeszłości był on już karany za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

fot. policja Kamienna Góra

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło o 21:30 na drodze krajowej nr 5 przy wjeździe do Marciszowa od strony Bolkowa.

REKLAMA

ds21