Chełmsko Śląskie - Lendog II

Ponad siedemdziesiąt drużyn stanęło na starcie drugiej edycji zawodów dogtrekkingowych o puchar sołtysa Chełmska Śląskiego.

Dzisiaj (sobota, 14 maja) od rana na polach, w lasach i na drogach w Chełmsku i okolicach można było zobaczyć ludzi biegających lub spacerujących z psami. Od zwykłych spacerowiczów uczestników Lendoga wyróżniały numery startowe niesione przez psa lub człowieka. Część uczestników podeszła do rywalizacji bardzo poważnie, walcząc o każdą sekundę. Niektórzy potraktowali zawody jak dłuższy spacer.

W tym roku organizatorzy Lendoga wyznaczyli trasy o długości 10, 20 i 30 km. Po drodze wyznaczone były punkty kontrolne, na których uczestnicy potwierdzali pokonanie trasy i musieli wykonać zadania. Udział w zawodach był okazją do poznania okolic Chełmska Śląskiego. Zawodnikom sprzyjała pogoda.

Trasę o długości 10 km wygrali Piotr Gabruś, Kinga Kochowska, Mariola Kochowska, Jakub Podkładek z owczarkiem niemieckim Odawem (Bolków). Drugie miejsce zajęła Ewa Waćkowska z owczarkiem australijskim-mix Kirą (Wrocław). Trzecie miejsce wywalczyły Monika Babik i Amelia Kruczek-Szawłowska z labradorem Pattonem (Kamienna Góra).

Dystans 20 km najszybciej pokonała Anna Gałek z wilczakiem sarloosa Tobim (Lubawka). Drugie miejsce zajął Robert Czechowski z owczarkiem niemieckim Hanti (Podgórzyn). Trzecie miejsce zdobył Janusz Statkowski z australijskim psem pasterskim Rubi/Binru (Jelenia Góra).

Najdłuższą trasę (30 km) najszybciej pokonał, zwycięzca zeszłorocznego Lendoga) Rafał Matyja z mieszańcem Milką (Jelenia Góra). Drugi był Antoni Łękowski, a trzeci Sławomir Hnisdiłów z labrodaorem Fado (Kamienna Góra).

Wszyscy uczestnicy drugiej edycji Lendoga otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. W ręce zawodników trafiły m.in. dwie kamery gopro, karmy i akcesoria dla psów.