aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. via bł

Wśród 36 stypendystów Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego  znalazło się aż troje uczniów z powiatu kamiennogórskiego. Stypendia odebrali w minionym tygodniu w Sejmie.


Stypendystami zostali: Aleksandra Ciszek z Zespołu Szkół Publicznych w Pisarzowicach, Dawid Żywczak z  Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze i Justyna Kałuża z Zespołu Szkół Gimnazjum w Marciszowie. Warunkiem otrzymania stypendium było uzyskanie bardzo wysokich wyników w nauce i sporcie.

W środę rano cała grupa wyjechała do Warszawy, aby w gmachu Sejmu odebrać swoje stypendia. Nad grupą młodzieży czuwał Bartłomiej Łukasik z ZSP w Pisarzowicach oraz Iwona Dobrowolska, szefowa biura posłanki Małgorzaty Sekuły-Szmajdzinskiej i Andrzej Dobrowolski prezes fundacji. Dla wszystkich wyróżnionych wyjazd był wielką atrakcją, wielu z nich po raz pierwszy widziało stolicę. Czwartek rozpoczął się od złożenia kwiatów na grobie śp. Jerzego Szmajdzinskiego na cmentarzu w Wilanowie. Następnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego potem Muzeum Sportu i Turystyki po czym grupa wraz z przewodnikiem udała się na zwiedzanie Starego Miasta. Piątek rozpoczął się dobrą zabawą w Centrum Nauki Kopernik. Około godziny 12 stypendyści udali się do Sejmu, gdzie podczas uroczystości otrzymali certyfikaty stypendialne z rąk  poseł Małgorzaty Sekuły-Szmajdzinskiej, marszałka  Jerzego Wenderlicha, Józefa Oleksego i czołowych polityków SLD. Po zwiedzeniu gmachu Sejmu pełni wrażeń i szczęśliwi gimnazjaliści wyjechali z Warszawy.

fot. via bł

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA