aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - ul. Kościuszki

Od kilku dni kierowcy jadący ul. Kościuszki muszą liczyć się z utrudnieniami. To jednak niewielki problem w porównaniu do tego co czeka mieszkańców w tym miejscu w przyszłym roku.


W ciągu dnia na ul. Kościuszki pracują specjalistyczne samochody należące do kamiennogórskich i wałbrzyskich wodociągów. Jak tłumaczy Jarosław Dyczkowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kamiennej Górze, trwa sprawdzanie stanu kanalizacji sanitarnej i deszczowej pod ul. Kościuszki. Specjalna kamera nagrywa kolejne fragmenty rur. Na filmie widać przewężenia i  źle pochylone kawałki instalacji. Dzięki temu można ustalić, które odcinki będzie trzeba wymienić. Po przeanalizowaniu nagrań powstanie kosztorys prac. Wycena trafi do ratusza.

Burmistrz Krzysztof Świątek zapewnia, że wymiana niezbędnych fragmentów kanalizacji zapisana zostanie w projekcie przyszłorocznego budżetu. Prace powinny rozpocząć się wiosną tuż przed zapowiadanym przez powiat remontem nawierzchni ulicy. Decyzję o akceptacji inwestycji podejmować będą radni przy uchwalaniu budżetu.

Z planów miasta zadowolony jest Jarosław Gęborys, członek zarządu powiatu odpowiedzialny za drogi. Jak mówi, remont ul. Kościuszki na pewno odbędzie się w przyszłym roku, bez względu na wymianę podziemnych instalacji zapowiadaną przez  miasto. Sensownie jest jednak połączyć obie inwestycje, tak aby nie było potrzeby rozkopywania nowej nawierzchni. Ponieważ zakres prac na ul. Kościuszki będzie szeroki, J. Gęborys chciałby rozpocząć remont najpóźniej w czerwcu.

Jeśli plany samorządów zostaną zrealizowane mieszkańców czeka kilka trudnych miesięcy. Ul. Kościuszki to bowiem jedna z najruchliwszych ulic w mieście.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć fragment nagrania z inspekcji kanalizacji (film udostępniony przez MPWiK)

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA