aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

W kościele Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze odbyła się dzisiaj uroczysta Msza Święta z okazji 50-lecia istnienia budynki szkoły przy ulicy Lubawskiej.  Po mszy zgromadzeni udali się do swojej szkoły na oficjalne obchody święta szkoły.

 

Mszę Świętą sprawowali proboszczowie kamiennogórskich parafii: ks. Edward Bigos, ks. Aleksander Siemiński i ks. Ryszard Dąbrowski, który sprawował też obowiązki gospodarza. Jednym z celebrujących Mszę był absolwent szkoły numer pięć ksiądz Paweł Paździur. 

Za oprawę liturgii odpowiadali i tworzyli dyrektorzy i pracownicy szkoły, zarówno ci emerytowani jak i obecni wspomagani przez absolwentów placówki, obecnych i przyszłych uczniów. 

Podczas mszy przypomniana została historia szkoły, która powstała jako pierwsza Szkoła Tysiąclecia w powiecie kamiennogórskim. W Polsce w tym czasie funkcjonowało ponad 700 szkół stworzonych w ramach akcji „Tysiąc szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego”. Łącznie w ramach akcji wybudowano 1417 szkół.  

Podczas ceremonii do szkoły przekazane zostało 50 czerwonych róż jako symbol miłości i wdzięczności, długopis – symbol uczniowskiego trudu, Komunikanty oraz butelkę wina mszalnego. 

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA