aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - Centrum Kultury

Nowy wykonawca przejął już teren budowy, czyli budynek Centrum Kultury w Kamiennej Górze. Firma Rokom wykona część prac zaplanowanych w ramach trzech zadań oraz wzmocni stropy.

 

Remont całego kompleksu zaplanowany był w ramach trzech projektów, każdy uzyskał dofinansowanie unijne. Część prac wykonał poprzedni wykonawca. Nadal trwają z nim rozliczenia.

Przedłużające się procedury przetargowe oraz dodatkowy zakres prac spowodowały rezygnację z dofinansowania z projektu zakładającego remont wnętrz Centrum Kultury. Dotacja w tym przypadku to ok. 1,7 mln zł. Dwa pozostałe wnioski są nadal realizowane. W podobnej sytuacji była gmina Kamienna Góra, która zreygnowała z remontu płyty pod pawilonem na wodzie w Betlejem. Po wakacjach ma być ogłoszony nowy konkurs, oba samorządy zapowiadają złożenie nowych wniosków na te same inwestycje.

Prowadzone obecnie prace związane z remontem Centrum Kultury dotyczą termomodernizacji (wykonanie do 31 marca 2019 roku). Pozostałe prace objęte przetargiem mają być wykonane do 31 maja 2019 roku. Stopniowo miasto planuje ogłaszanie przetargów na kolejne zadania, których termin rozliczenia jest dłuższy, np. remont przedszkola do końca 2019 roku.

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez