aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
przedstawiciele mieszkańców ul. Wiejskiej

Podczas dzisiejszej (wtorek, 28 sierpnia) sesji, radni powiatu zapoznani zostali z informacją o stanie dróg powiatowych. W obradach uczestniczyła grupa mieszkańców ul. Wiejskiej. Kamiennogórzanie wyszli z obietnicą poprawy bezpieczeństwa na swojej drodze.

 

Z informacji wynika, że powiat ma 208 km dróg. W referacie drogownictwa na stałe pracuje 6 osób, w tym roku 7 osób zatrudnionych zostało na umowy czasowe, w tym dofinansowane z Powiatowego Urzędu Pracy. W roku 2018 wyremontowanych ma być 6,89 km dróg. Najdłuższy odcinek to 2,1 km drogi Krzeszów – Grzędy. Wyremontowany został mur oporowy przy ul. Wiejskiej oraz trzy mosty w Wieściszowicach. Wyremontowanych ma być jeszcze 800 metrów drogi Lubawka – Lipienica, od końca ul. Lipowej w Lubawce w górę, 500 m drogi w Pisarzowicach, 900 m w Okrzeszynie, 250 m w Leszczyńcu i 1,2 km z Gorzeszowa do Dobromyśla. W ocenie urzędników 30% dróg powiatowych wymaga remontu.

Z remontu muru przy ul. Wiejskiej w Kamiennej Górze cieszyli się przybyli na sesję mieszkańcy. Wskazali jednak, że to tylko część prac wpisanych do protokołu z 2011 roku. W dokumencie znalazły się zapisy o konieczności zamontowania barierek na skarpie oraz naprawy nawierzchni. Mieszkańcy zaapelowali o wykonanie tych prac. Szczególnie zabezpieczenie skarpy.

Ulica Wiejska jest jedną z tych, które trzeba kompleksowo wyremontować – zgodził się z mieszkańcami starosta Jarosław Gęborys. Przypomniał jednak, że w powiecie były gorsze odcinki dróg, do części miejscowości nie dało się dojechać. One wykonane zostały w pierwszej kolejności.

Według starosty ul. Wiejska nie powinna być drogą powiatową a miejską. Podczas obrad przeczytał korespondencję między starostwem a miastem z 2017 roku w sprawie zamiany między samorządami ul. Wiejskiej (powiatowa) z ul. Towarową (miejska). Oświadczył, że gdyby do takiej zamiany doszło, powiat wyremontowałby ul. Towarową, a o ul. Wiejską musiałby zadbać burmistrz. Krzysztof Świątek zamiany jednak nie zaakceptował i obie ulice są zniszczone.

J. Gęborys oświadczył, że powiat cały czas coś robi przy ul. Wiejskiej. I w tym zakresie nie zgadza się z oceną mieszkańców wskazujących na gorsze traktowanie. Przypomniał, że na początku kadencji skarpa została zabezpieczona barierą z liny, ale ktoś ją ukradł.

Mieszkańcy ul. Wiejskiej przypomnieli, że nie przyszli na sesję w sprawie ul. Towarowej. Starosta obiecał im, że jeśli miasto nie przejmie ul. Wiejskiej, a on nadal będzie miał coś do powiedzenia w starostwie, w przyszłorocznym budżecie znajdą się pieniądze na zamontowanie barierek przy skarpie.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA