Print
Dzienny Dom Pobytu Senior+ w Bukówce

Dzisiaj (środa, 20 lutego) Dzienny Dom Pobytu Senior+ w Bukówce obchodził pierwszą rocznicę powstania. Seniorzy na urodziny zaprosili osoby, które przyczyniły się do powstania domu i pomagają w jego funkcjonowaniu.

 

W grudniu 2016 roku Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubawce złożył wniosek do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o dofinansowanie remontu budynku i utrzymania domu Senior+. Dotacja została przyznana. Przez cały rok 2017 trwał remont wiejskiej świetlicy w Bukówce i przystosowywanie obiektu do potrzeb seniorów. Dzienny Dom Pobytu otwarty został 26 stycznia 2018 roku.

Dzienny Dom Pobytu Senior+ w Bukówce

W Bukówce po kilka godzin dziennie spędza grupa kilkunastu seniorów z gminy Lubawka. Uczestniczą w zajęciach zarówno na terenie domu, jak i w wycieczkach. Wspólnie jeżdżą do kina, muzeum, na basen, biorą udział w warsztatach. 

Dzisiaj seniorzy podziękowali osobom, które przyczyniły się do powstania domu i wspierają jego działalność. Oprócz pamiątkowych tabliczek, przygotowali program artystyczny. Wystąpiły również dzieci z lubawskiej Placówki Wsparcia Dziennego Promyczek, z którą Senior+ współpracuje. Jak przystało na urodziny nie zabrakło tortu i prezentów.

Dzienny Dom Pobytu Senior+ w Bukówce