Print
Iwona Krawczyk - spotkanie o rolnictwie

Dzisiaj (piątek, 1 marca) w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyło się spotkanie z dwoma posłankami Platformy Obywatelskiej. Na zaproszenie Iwony Krawczyk przyjechała Dorota Niedziela.

 

Obie posłanki pracują w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, D. Niedziela jest jej wiceprzewodniczącą. Z zawodu, który również wykonywała, jest lekarzem weterynarii. Jest także pomysłodawczynią utworzenia Urzędu Bezpieczeństwa Żywności, organu, który przejąłby kompetencje kilka dzisiaj istniejących instytucji w zakresie kontroli żywności. Pomysł procedowany jest w Sejmie od kilku lat, bez efektów.

Iwona Krawczyk - spotkanie o rolnictwie

W spotkaniu uczestniczyli rolnicy i przedstawiciele organizacji i firm związanych z rolnictwem. Mieli okazję przedstawić swoje problemy związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Zaprezentowane głosy dotyczyły m.in. usunięcie sztywnych terminów stosowania nawozów, problemów z odszkodowaniami za straty wywołane suszą, ubezpieczeń upraw i odszkodowań za straty spowodowane przez dziką zwierzynę. Powtarzającym się tematem była również niedawna afera mięsna, jej skutki i sposoby poprawy sytuacji w przyszłości.

Iwona Krawczyk - spotkanie o rolnictwie 

Podczas spotkania I. Krawczyk przedstawiła swojego nowego społecznego asystenta. Został nim Piotr Olchówka, rolnik z powiatu jaworskiego.