aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

Około stu uczestników wzięło udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Turniej organizowany jest od ponad 40 lat przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

 

W tym roku turniej odbył się w budynku Zespołu Szkół przy ul. Lubawskiej w Kamiennej Górze. Tradycyjnie rozpoczął się od pisemnego testu przeprowadzonego w trzech grupach wiekowych. W każdej grupie trzy najlepsze osoby awansowały do części ustnej.

W przerwie między częścią pisemną i ustną, uczestnicy turnieju obserwowali pokaz działania strażaków z PSP Kamienna Góra.

Kamienna Góra - Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

W najmłodszej grupie (uczniowie klas I-VI szkół podstawowych) wygrał Oliwier Sproch (Pisarzowice), drugie miejsce zajęła Martyna Płaszczyńska, a trzecie Julia Lepucka (obie Marciszów). W grupie średniej (klasy VII-VII szkół podstawowych i III gimnazjum) wygrała Marta Figura, drugie miejsce zajęła Zuzanna Zdunek (obie Marciszów), a trzecie Kamila Bocheńska (Kamienna Góra). W najstarszej grupie wygrał Dominik Michalik, druga była Daria Czerwińska, trzeci Mateusz Krok.

Zwycięzcy poszczególnych grup będą reprezentować powiat na turnieju wojewódzkim.

Kamienna Góra - Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA