Print
Lubawka - adres radnego

Przez kilka dni w Biuletynie Informacji Publicznej lubawskiego urzędu udostępniony był domowy adres jednego z radnych. To drugi w tym roku w Lubawce ujawniony przypadek udostępnienia danych osobowych przez miejskie instytucje.

 

Podczas obrad sesji radni zadają pytania. Odpowiedzi na nie udzielane są pisemnie. Otrzymują je radni, publikowane są również w internecie, na stronie BIP. Odpowiedź na pytanie radnego Mariusza Głoda ma datę 13 marca. Dzień później dokument w formie edytowalnego pliku doc opublikowany został w BIP Urzędu Miasta Lubawka. Oprócz odpowiedzi zawierał imię i nazwisko radnego i pełny adres jego zamieszkania. W poniedziałek (18 marca) na BIP-ie opublikowany został plik pdf o tej samej treści, zeskanowane pismo udostępnione 14 marca podpisane przez burmistrz. Również ta wersja odpowiedzi zawierała pełny adres radnego.

W poniedziałek (18 marca) wieczorem o publikacji poinformowaliśmy radnego. M. Głód był zdziwiony taką formą publikacji. Po jego interwencji we wtorek  (19 marca) rano odnośniki do dokumentów z adresem zostały z BIP-u usunięte. Po godzinie dodane zostały linki do pdf-a bez adresu zamieszkania radnego.