Print
Kamienna Góra - sesja rady powiatu

W dzisiejszej (wtorek, 26 marca) sesji rady powiatu kamiennogórskiego uczestniczyli mieszkańcy ul. Wiejskiej w Kamiennej Górze. Przypominali o problemach z bezpieczeństwem na swojej drodze.

 

W imieniu mieszkańców głos zabrała Regina Komorowska, radna miasta Kamienna Góra. Przypomniała, że o poprawę bezpieczeństwa na ul. Wiejskiej i Staszica mieszkańcy starają się od 2010 roku. Przypomniała, że wzdłuż skarpy przy ulicy nie ma barierek ochronnych, nawierzchnia drogi jest zniszczona, jezdnia osuwa się w stronę rzeki, nie ma wyjazdu na drogę krajową nr 5 i część ul. Wiejskiej nie ma asfaltu. Radna powiedziała, że zawieszenie liny na starych słupkach, która miała zastąpić barierki, było złym pomysłem. Przypomniała, że naprawiony został mur oporowy przy jezdni.

Starosta Jarosław Gęborys był zdziwiony wizytą mieszkańców ulicy Wiejskiej. Przypomniał, że zgodnie z zeszłorocznymi ustaleniami, wiosną zamontowane zostaną barierki. Są już kupione, wybrany jest wykonawca prac, które mają zostać zakończone do końca kwietnia. Nawierzchnia ul. Wiejskiej naprawiona będzie w tym samym czasie i tymi samymi metodami, co pozostałych dróg powiatowych. Pochylanie się jezdni w stronę skarpy to naturalny proces. Przypomniał, że nigdy nie było mowy o położeniu asfaltu na końcowym fragmencie ul. Wiejskiej. Zadeklarował zwrócenie się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z pytaniem o możliwość uruchomienia wjazdu na ul. Wiejską od strony dk5.

Mieszkańcy podziękowali za wysłuchanie i spokojnie opuścili salę obrad.

Kamienna Góra - sesja rady powiatu