PZW Kamienna Góra "Miasto"

W sobotę i niedzielę (27-28 kwietnia) odbyły się Gruntowe Mistrzostwa Okręgu PZW Jelenia Góra o puchar MegaBaits, areną zmagań był zbiornik Balaton w Staniszowie koło Jelenie Góry. Zawody walczyli również o awans do Gruntowych Mistrzostw Polski w konkurencji drużynowej i indywidualnej.

W sportowej rywalizacji bardzo dobrze spisali się wędkarze reprezentujący Kamienną Górę.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Szymon Ciach, przed Arkadiuszem Rusieckim oraz Grzegorzem Michałczakiem. Kolejne miejsca zajęli Filip Chronowski, Marcin Kozubski i Gabriel Janiak. Pierwszych pięciu zawodników to wędkarze z Kamiennej Góry członkowie koła PZW Kamienna Góra „Miasto”.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Team MegaBaits w składzie: Arkadiusz Rusiecki, Marcin Kozubski, Szymon Ciach przed Ochotką: Grzegorz Michałczak, Filip Chronowski i Piotr Lisiecki, trzecie miejsce przypadło drużynie FAMPA Cieplice – Tadeusz Marmola, Gabriel Polatowski i Mateusz Stasiak. Pierwsze dwie drużyny to kamiennogórskie teamy.

Zwycięzcy - wędkarze z Kamiennej Góry - wystartują w Drużynowych Gruntowych Mistrzostwach Polski w Szczecinie (23-26 maja 2019 r.), a Szymon Ciach będzie reprezentował wędkarzy z okręgu jeleniogórskiego na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Opolu - 14-16 maja 2019 r.