aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Chełmsko Śląskie - wymiana

Młodzież z Zespołu Szkół Publicznych w Chełmsku Śląskim wraz z nauczycielami wzięła udział w spotkaniu w Bernstadt auf dem Eigen z rówieśnikami z Polski i Niemiec. Wyjazd to efekt międzynarodowej współpracy prowadzonej przez ZSP w Chełmsku Śląskim

 

Wizyta w Bernstadt auf dem Eigen była kolejnym etapem projektu realizowanego przez nauczycieli i młodzież ze szkoły w Chełmsku Śląskim, w ramach którego młodzi ludzie zmogą poznać swoje obyczaje i nawiązać przyjaźnie z rówieśnikami ze szkół partnerskich.

Podczas wizyt młodzi ludzie mogą wykorzystać w praktyce znajomość języka obcego nabytego podczas zajęć lekcyjnych. W trakcie pobytu w Bernstadt auf dem Eigen młodzież zwiedziła Kloster Marienthal, Drezno oraz Bernstadt auf den Eigen. Uczestnicy mieli możliwość spotkania z burmistrzem Bernstadt auf den Eigen, zwiedzenia niemieckiej szkoły, fabryki obuwia Birkenstock oraz tzw. Szklanej Manufaktury- fabryki koncernu Volkswagen . 

Uczniowie wzięli udział w rozgrywkach sportowych, warsztatach w Sternhuter Manufaktur, animacjach językowych oraz zabawach integracyjnych.
 
Opiekunami polskiej grupy są Marianna Fryc-Wyrostek,wieloletni koordynator projektu po stronie polskiej oraz Bożena Zachara.

Program wymiany zarówno po stronie polskiej, jak i niemieckiej jest dofinansowany przez PNWM Euroregion Nysa.

Chełmsko Śląskie - wymiana

 

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez