aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

TBS Kamienna Góra

Dawne koszary wojskowe w Oławie, stajnia i ujeżdżalnia nabierają nowego kształtu. Kompleks remontowany jest przez TBS Kamienna Góra. Projekt właśnie uzyskał nagrodę przyznawaną przez niemiecki państwowy bank rozwoju z siedzibą we Frankfurcie nad Menem.

 

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). 30% kosztów pokrywa Urząd Miasta Oława. W starej zabudowie powstanie 110 mieszkań, około 3 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej oraz centrum rehabilitacji dla dzieci i dorosłych i przedszkole.

Obiekt ogrzewany ma być pompami ciepła oraz innowacyjnym systemem ogrzewania sufitowego. To m.in. za tą innowacyjność prezes TBS Władysław Niemas odebrał nagrodę w Berlinie w konkursie KfW Award Build 2019. W poprzednich edycjach nagrody odebrały firmy m.in. z Francji i Meksyku.

- Było tu niesamowicie dużo do zrobienia! Chcieliśmy wdrożyć nowe standardy dotyczące zużycia energii. Musieliśmy zrezygnować z zamontowania ogniw fotowoltaicznych na dachu ze względu na przepisy ochrony zabytków – mówi W. Niemas.

Powstałe mieszkania są nawet trzy poziomowe. Wynikało to z konieczności kompleksowej przebudowy klatek schodowych czy ustalenia wysokości sufitów. W starej stajni sufity miały 5,5 metra wysokości.

TBS Kamienna Góra

 

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA