aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

TBS Kamienna Góra

- Nowy burmistrz Kamiennej Góry chce ze mną rozmawiać. Do czasu tematu pieniędzy – stwierdził Władysław Niemas podczas konferencji prasowej w poniedziałek, 10 czerwca.

 

Jak informuje Władysław Niemas, prezes TBS Kamienna Góra, od czternastu lat na terenie Kamiennej Góry Towarzystwo nie oddało ani jednego nowego mieszkania. W tym czasie powstawały mieszkania m.in. w Szklarskiej Porębie, Oławie, Mieroszowie, Jaworze, Legnicy. W planach jest jeszcze rewitalizacja budynków w dwóch nowych miejscowościach. W Kamiennej Górz TBS dysponuje ponad 200 mieszkaniami. Wszystkie są wynajmowane, a w kolejce czeka kolejne 70 rodzin.

Zgodnie z przepisami 30% dofinansowania do budowy nowych mieszkań na wynajem powinien dołożyć się samorząd. 20% pokrywa wynajmujący. Pozostałe 50% zapewnia TBS z kredytu uzyskanego z Banku Gospodarstwa Krajowego. Kredyt jest preferencyjny z oprocentowaniem w wysokości aktualnej stawki WIBORR (obecnie 1,7%).

Na zakończenie czeka jeszcze budynek przy ulicy Broniewskiego w Kamiennej Górze. Poprzedni burmistrz wraz z prezesem TBS ustalili, że miasto powinno dołożyć 1,2 miliona złotych na dokończenie 29 mieszkań. Obecnie W. Niemas potrzebuje 1,5 mln. TBS po doświadczeniach sprzed lat, oczekuje nie tyle uchwały, a przelania pieniędzy na inwestycję.
Władysław Niemas odniósł się również do zapowiedzi burmistrza Janusza Chodasewicza, który zapowiedział budowę domu mieszkalnego przy ulicy Broniewskiego koło starostwa. Według prezesa w kwocie 1,5 mln, a nawet i 4 milionów miasto nie będzie w stanie wybudować tylu mieszkań.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA