aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

policja Kamienna Góra

Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks czy drobne szaleństwa. Już niebawem wielu z nas wyjedzie, by odpocząć, pobyć z bliskimi. Jedni będą leniuchować, inni jednak zdecydują się na aktywny wypoczynek. Kamiennogórscy policjanci przypominają na co zwrócić szczególną uwagę, ale też czego powinniśmy się wystrzegać w tym beztroskim dla nas czasie. Dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo.

 

Kamiennogórscy policjanci rozpoczęli działania w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno - edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Szczególnie podczas imprez plenerowych jak też w czasie odwiedzin w lokalnych szkołach funkcjonariusze przypominają dzieciom i młodzieży zasady bezpiecznego spędzania czasu nad wodą, szczególnie informują o tym, że najbezpieczniejsza jest kąpiel w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych, będących pod nadzorem ratowników. Przypominają, iż nie należy skakać do wody w miejscach, w których nieznana jest głębokość ani budowa dna, gdyż może się to skończyć kalectwem lub śmiercią.

W czasie wakacyjnym ma miejsce bardzo dużo wypadków nad wodą, w związku z tym kamiennogórscy policjanci przypominają jak zapobiegać takim zdarzeniom i zabezpieczać się od ich skutków.

Policjanci mając na uwadze zbliżające się wakacje, rozmawiając z dziećmi, młodzieżą oraz ich opiekunami przestrzegają również o zagrożeniu jakim jest cyberprzemoc - agresja elektroniczna, której zjawisko również eskaluje w okresie wakacyjnym, gdy młodzi ludzie więcej czasu spędzają, korzystając z internetu.

Podczas odwiedzin w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze z dziećmi poruszono również temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówiono zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

W czasie wakacji nad bezpieczeństwem mieszkańców będą czuwać funkcjonariusze kamiennogórskiej policji w tym z Referatu Ruchu Drogowego, którzy w ramach różnego rodzaju akcji, będą sprawdzać trzeźwość kierujących, pilnować przestrzegania dozwolonej prędkości oraz stosowania pasów bezpieczeństwa jak też będą zwracać szczególną uwagę na prawidłowy sposób przewożenia dzieci.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA