aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - ćwiczenia

Grupa młodzieży jadąca z Kamiennej Góry do Lubawki na wysokości działek przy ulicy Lubawskiej w Kamiennej Górze miała wypadek. Ich autobus zderzył się z samochodem marki BMW. Na miejscu było wielu poszkodowanych. Taki był scenariusz ćwiczeń powiatowych przeprowadzonych 11 czerwca (wtorek).

 

Jednostki uczestniczące w ćwiczeniach musiały zabezpieczyć miejsce zdarzenia, przeprowadzić ewakuację poszkodowanych z pojazdu, segregacja poszkodowanych, udzielanie kwalifikowanej pomocy medycznej. Dodatkowo okazało się że w szoku jeden z poszkodowanych oddalił się z miejsca zdarzenia przez co służby musiały przeprowadzić akcje poszukiwawczą.

W sumie ratownicy musieli udzielić pomocy 23 poszkodowanym.

Dodatkowym utrudnieniem było włączenie się czujki dymu na terenie Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Strażacy musieli się przegrupować i ewakuować część pracowników komendy.

W ćwiczeniach wzięło 33 ratowników z Państwowej Straży Pożarnej z Kamiennej Góry i Ochotniczych Straży Pożarnych (Krzeszów, Chełmsko Śląskie, Lubawka, Marciszów, Ogorzelec, Pisarzowice) w sumie 11 wozów. Komenda Powiatowa Policji ściągnęła dwudziestu funkcjonariuszy z terenu całego powiatu (7 radiowozów).

Zdarzeniu przyglądali się rozjemcy z komendy z Jeleniej Góry. Na wnioski z ćwiczeń jest jeszcze za wcześnie. Jednak autorzy scenariusza postawili na bardzo trudne sytuacje.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA