aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. facebook / Ptaszków - cichy i zielony

Część mieszkańców Ptaszkowa nie zgadza się z zaproponowanym przebiegiem łącznika drogi S3 z drogą wojewódzką Kamienna Góra - Wałbrzych. Proponują inne rozwiązanie, zbierają podpisy pod proponowanym przez siebie przebiegiem.

 

Łącznik drogi wojewódzkiej z S3 odciąży skrzyżowanie ul. Wałbrzyskiej i Legnickiej w Kamiennej Górze. Bez jego budowy kierowcy z Wałbrzycha chcący wjechać na S3 będą w większości przejeżdżać przez Kamienna Górę. Początkowa koncepcja zakładająca budowę łącznika w trudnym terenie o długości ponad 2 km została odrzucona.

Burmistrz Janusz Chodasewicz zaproponował inne rozwiązanie. Droga o długości ok. 1,1 km zaczynałaby się na skrzyżowaniu dróg na Wałbrzych i Jaczków. Częściowo miałaby prowadzić drogą gminną pomiędzy budowanymi właśnie domami. Taki przebieg nie był konsultowany z mieszkańcami i władzami gminy Kamienna Góra.

Po konsultacjach samorządowcy z miasta i gminy zaproponowali nowy przebieg łącznika, bardziej oddalony od zabudowań. Przeciwko takiemu rozwiązaniu protestuje część mieszkańców Ptaszkowa, proponują przesunięcie trasy za Polską Górkę. Mieszkańcy rozpoczęli zbieranie podpisów poparcia dla takiego rozwiązania.

Wójt Patryk Straus prawdopodobnie zorganizuje spotkanie z mieszkańcami wsi w tej sprawie.

fot. facebook / Ptaszków - cichy i zielony

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA