aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra

Dzisiaj (poniedziałek, 23 września) przed kościołem p.w. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze odbyło się odsłonięcie obelisku upamiętniającego ofiary kaźni narodu polskiego. W uroczystości uczestniczyli weterani, samorządowcy, przedstawiciele wojska.

 

Podczas odpustu w Krzeszowie (13 sierpnia 2017 roku) przedstawiciele starostwa odebrali urny z ziemią z miejsc kaźni Polaków. Ziemia zebrana została w Ponarach, Katyniu i na Łączce na Powązkach. Urny złożone zostały w bazylice. Po roku (2 września 2018) urny złożone zostały przy obelisku ustawionym ku pamięci ofiar zamordowanych w niemieckich nazistowskich obozach pracy w Kamiennej Górze z latach 1940-45 przy kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze. W tym miejscu, dzisiaj, odsłonięty został drugi obelisk, poświęcony Polakom pomordowanym przez okupantów.

Odsłonięcie pomnika dokonał starosta Jarosław Gęborys, który chwilę wcześniej apelował o zachowanie pamięci o historii - Nie ma przyszłości, bez przeszłości. - mówił J. Gęborys - Trzeba wiedzieć dokąd zmierzamy i skąd przyszliśmy.

Kwiaty przy obelisku złożyli weterani, samorządowcy, żołnierze, przedstawiciele służb z terenu powiatu kamiennogórskiego, delegacje szkół.

Przed odsłonięciem pomnika w kościele odprawiona została msza święta.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA