Print
fot. ZSS Kamienna Góra

W sobotę (21 września) osoby z niepełnosprawnością intelektualną z powiatu kamiennogórskiego wraz z rodzinami, opiekunami i wolontariuszami z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze, wzięły udział w pieszym Rajdzie Integracyjnym „Jesienne wędrowanie”. Organizatorem tej cyklicznej imprezy, było Stowarzyszenie „Podaj Rękę Kamienna Góra” działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.

 

Piechurzy w towarzystwie Doroty Stodolak i Mariusza Sopaty - leśników z Nadleśnictwa Kamienna Góra, odkrywali szlaki turystyczne i uroki przyrodnicze góry Dzikowiec. Wyprawa połączona była z zabawą terenową oraz z akcją sprzątania lasu. Po powrocie na polanę na terenie Ośrodka Sportowo - Rekreacyjnego „Dzikowiec”, na wszystkich czekała gorąca grochówka, chleb ze smalcem i kiełbasa z ogniska. Po posiłku najmłodsi uczestnicy imprezy wzięli udział w zabawach ruchowych oraz w konkursie plastycznym – „Przyroda wokół nas”. Dla najstarszych uczestników organizator przygotował zespołowe gry i zabawy sportowe.

Organizator rajdu serdecznie dziękuje zastępcy burmistrza Miasta Boguszowa – Gorc Sebastianowi Drapale oraz Ryszardowi Skrobackiemu za udostępnienie wiaty z miejscem na ognisko na Ośrodku Sportowo - Rekreacyjnym „Dzikowiec”. Dziękujemy również za wsparcie Nadleśnictwu Kamienna Góra oraz wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze.

Rajd przeprowadzony został w ramach realizacji zadania publicznego i był współfinansowany m.in. ze środków Powiatu Kamiennogórskiego, Gminy Kamienna Góra i Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. ZSS Kamienna Góra