aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

Wczoraj (czwartek, 14 listopada) funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry spotkali się z uczniami w Szkole Podstawowej w Szarocinie. W najmłodszych klasach zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Natomiast w klasach strasznych w ramach Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa omówiono zagadnienie związane z przemocą oraz zagadnienia w ramach programu prewencyjnego "Świadomy Junior”.

 

W najmłodszych klasach zostały przeprowadzone zajęcia teoretyczne i praktyczne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa podczas kontaktu z osobami nieznajomymi, konieczności noszenia elementów odblaskowych. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się mini miasteczko ruchu drogowego, czyli mata imitująca przejście dla pieszych oraz znaki drogowe, na której uczniowie ćwiczyli m.in. przechodzenie przez jezdnię.

W starszych klasach omówiono zagadnienia przemocy rówieśniczej oraz cyberprzemocy, bycia świadkiem przestępstwa. Uczniowie zapoznani zostali z zagrożeniami wynikającymi z uzależnień od substancji psychoaktywnych, palenia papierosów oraz spożywania alkoholu. Omówione zostały zagadnienie dotyczące odpowiedzialności karnej osób nieletnich.

fot. policja Kamienna Góra

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA