aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
policja Kamienna Góra

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego wobec 40 - letniego mężczyzny, który odpowiadać będzie za rozbój na swoim bracie - 42 letnim mieszkańcu Kamiennej Góry.

 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Gorze na podstawie materiałów operacyjnych, zatrzymali 40 - letniego mężczyznę, którego podejrzewali o dokonanie rozboju na bracie. Do zdarzenia doszło 9 listopada 2019 na jednej z kamiennogórskich ulic. Sprawca bijąc pokrzywdzonego pięściami po całym ciele, kopiąc po głowie i żebrach doprowadził go do stanu bezbronności, po czym dokonał zaboru telefonu komórkowego marki HTC o wartości 200 złotych.

Zgromadzony przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego obszerny materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów dotyczących rozboju oraz gróźb karalnych. Sprawa jest rozwojowa. Niewykluczona jest dalsza możliwość przedstawienia sprawcy, kolejnych zarzutów dotyczących gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia na szkodę pokrzywdzonego.

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze na wniosek prokuratury zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za rozbój mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA