aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Jeden z czytelników portalu zwrócił uwagę, że do rozkładu jazdy pociągów, który obowiązywać będzie od 15 grudnia, wróciło połączenie Kralovec - Sędzisław.

 

O braku połączenia pisaliśmy w środę - Nowy rozkład. Dzisiaj połączenie jest już w rozkładzie PKP PLK, zostało również dodane do rozkładu Kolei Dolnośląskich. Codziennie zaplanowano siedem par połączeń.

Czytelnik zwraca również uwagę, że kolejną nowością jest wprowadzenie postoju dla pociągu Intercity "Śnieżka" relacji Szklarska Poręba Górna - Warszawa Wschodnia na stacji Sędzisław i jego skomunikowanie z pociągiem z Královca. Dzięki temu mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego zyskują w dni wolne od pracy bardzo dobre popołudniowe połączenie pośrednie (z przesiadką) z Warszawą.

Na trasie Kralovec Sędzisław nadal kursuje komunikacja zastępcza. Czesi wybrali już wykonawcę remontu nasypu kolejowego między Trutnovem a Kralovcem. Po zakończeniu tych prac na tory wróci szynobus.

Na razie część pasażerów narzeka na funkcjonowanie komunikacji zastępczej. Jedne z czytelników na facebookowym profilu Kolei Dolnośląskich opisał problemy wynikające z zastąpienia pociągu autobusem. Pokonanie trasy zajmuje więcej czasu i nie zawsze podróżni mogą skorzystać ze skomunikowanych połączeń. Opóźnienie autobusu powoduje spóźnienie na pociąg w Sędzisławiu.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA