aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
policja Kamienna Góra

Dzisiaj (czwartek, 12 grudnia) kamiennogórscy policjanci zorganizowali spotkanie "Parkuj odpowiedzialnie szanuj innych użytkowników ruchu drogowego. Na komendzie spotkali się samorządowcy, mieszkańcy, kupcy.

 

Niewłaściwe parkowanie to najczęstszy problem zgłaszany przez mieszkańców powiatu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do listopada zgłoszonych zostało 248 zagrożeń, w tym 55 związanych z nieprawidłowym parkowaniem. Rośnie również liczba interwencji podejmowanych przez policjantów w związku ze złym parkowaniem. W 2018 roku funkcjonariusze odnotowali 110 takich interwencji, w tym roku już 309.

Zasady organizacji ruchu i wyznaczania parkingów przybliżyli zgromadzonym pracownicy Starostwa i Urzędu Miasta.

Podczas dyskusji mieszkańcy najwięcej uwag mieli do liczby wyznaczonym miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych oraz ich lokalizacji. Pojawiła się propozycja zmiany organizacji ruchu przy wyjeździe z parkingu przed byłym kinem. Kupcy z rynku prosili o zmianę zasad parkowania. Według nich większość miejsc zajmują obecnie mieszkańcy płacący niski abonament, klienci sklepów nie mają się gdzie zatrzymywać. Zgłaszane propozycje dotyczyły m.in. umożliwienia parkowania mieszkańcom dopiero po godzinie 18 albo wprowadzenia bezpłatnych biletów parkingowych na 15 minut.

Kupcy narzekali również na trasę komunikacji miejskiej, która dowozi mieszkańców przed markety, a omija rynek.

policja Kamienna Góra

 

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA