aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Ścieżka rowerowa z Kamiennej Góry do Krzeszowa będzie w tym roku uzupełniona o miejsca odpoczynku i obsługi rowerzystów.

 

Gmina Kamienna Góra pozyskała prawie 30 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na projekt "Modernizacja ścieżki rowerowej do Krzeszowa poprzez utworzenie punktów obsługi rowerzystów". Za te pieniądze mają powstać dwa punktu obsługi dla rowerzystów korzystających ze ścieżki. Jeden zlokalizowany ma być w Czadrowie przy łączniku z drogą powiatową, drugi w Krzeszowie, na terenie "Zielonego zakątka" przy szkole. Pozyskane pieniądze przeznaczone mają być na wykonanie zjazdów, utwardzenie terenu, zakup i montaż ławostołów, koszy, tablic informacyjnych. Zamontowane zostaną również zestawy do naprawy rowerów.

Dodatkowo gmina z własnych środków planuje zakup dwóch wiat, które zamontowane zostanę w stworzonych w ramach projektu miejscach. W planach jest również ustawienie dodatkowego ławostołu przed wjazdem do Krzeszowa, w miejscu z dogodnym widokiem na okolicę.

Cały projekt zrealizowany ma być do września, ale wójt Patryk Straus zapowiada starania o wcześniejsze udostępnienie infrastruktury.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA