aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja

Policjanci z Lubawki wspólnie z kolegami z Komendy Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 5 osób podejrzanych o kradzieże i kradzieże z włamaniami do domów w budowie na terenie całej gminy Lubawka.

 

Osoby te przez kilka miesięcy wielokrotnie dokonywały przestępstw, a dodatkowo u jednej z nich policjanci ujawnili uprawę marihuany. Wszystkim zatrzymanym funkcjonariusze postawili po kilka zarzutów, do których przyznali się oni i złożyli wyjaśnienia. W trakcie dalszych ustaleń i przeszukań policjanci na terenie Lubawki w mieszkaniu i pomieszczeniach gospodarczych należących do jednej z tych osób znaleźli skradzione przewody elektryczne i elektronarzędzia, które padły łupem młodych złodziei. W sumie mundurowym udało się odzyskać mienie w kwocie ponad 18 tys. zł.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10, natomiast za kradzież można trafić „za kartki” nawet na 5 lat. Za uprawę konopi (marihuany) sąd może orzec karę do 3 lat pozbawienia wolności. I to sąd teraz będzie decydował o dalszym losie młodych złodziejaszków, którzy ryzykownie rozpoczęli swoje dorosłe życie.

mł.asp. Paulina Basta
Oficer Prasowy
KPP w Kamiennej Górze

fot. policja

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA