aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

grafika UM Kamienna Góra

Rybnik poinformował dzisiaj, że nowe logo Kamiennej Góry to kopia Systemu Identyfikacji Wizualnej miasta Rybnik, który funkcjonuje od 2018 roku. Z zarzutami nie zgadza się rzecznik Kamiennej Góry.

 

- Użyto analogicznej metodologii, takich samych odwołań i inspiracji lokalnych, rozwiązań systemowych i prezentacyjnych. - czytamy w informacji na stronie Urzędy Miasta Rybnik- Zastanawiamy się, co zrobić w zaistniałej sytuacji, ponieważ przedstawiciele Kamiennej Góry nie dostrzegają kopiowania naszego systemu, rozważamy podjęcie kroków prawnych. Aktualnie prawnicy miasta analizują całą sprawę. To nie tylko kwestia wydanych przez Miasto pieniędzy, ale też szacunku dla pracy projektantów – mówi Agnieszka Skupień rzecznik prasowy Miasta Rybnika.

Rzecznik kamiennogórskiego urzędu ma nadzieję, że sprawę załatwi rozmowa burmistrza Kamiennej Góry z prezydentem Rybnika.

grafika - strona UM Rybnik

Rzecznik kamiennogórskiego urzędu Rafał Święcki uważa, że wspólnym elementem obu systemów wizualizacji są witraże, którymi inspirowali się twórcy SIW. Widać to na przedstawionych na stronie Rybnika fragmentach SIW. Na innych ilustracjach widać sposób wykorzystania herbu miasta Rybnika polegający na zastąpieniu barwnej formy szkicem czarną lub białą kreską. W przypadku Kamiennej Góry podobny zabieg zastosowano do fragmentu herbu - rycerza.

W tej chwili na stronie miasta Kamienna Góra nie ma informacji o wprowadzonej księdze znaku, dotychczasowy adres prowadzi do nieistniejącej strony. Jak mówi R. Święcki jest ona aktualizowana o logotyp zaprojektowany kilka lat temu i zaakceptowany przez radnych (góra kamieni). Po aktualizacji informacja ma wrócić na stronę. Kamienna Góra przygotowała grafikę przedstawiającą kilka logotypów powstałych w podobny sposób do kamiennogórskiego czy rybnickiego.

grafika UM Kamienna Góra

Na razie miasta prowadzą dyskusję za pomocą grafik z SIW na facebooku.

grafika - FB Rybnik

grafika FB Kamienna Góra

Nowy znak Kamiennej Góry przygotowała firma z Jeleniej Góry. Radni, z którymi rozmawialiśmy twierdzą, że o prowadzonych pracach nic nie wiedzieli. Rybnik poinformował, że przygotowanie SIW zajęło rok.

 

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA