Print

fot. gmina Marciszów

Nowy wóz dla OSP Pastewnik jest już w gminie Marciszów, trwają procedury związane z przerejestrowaniem i wprowadzeniem pojazdu do służby.

 

Gmina z własnych środków kupiła lekki wóz, który w OSP Pastwenik zastąpi wysłużonego żuka i jelcza. Samochód kosztował 184 tys. zł. Decyzja o zakupie zapadła gdy gmina zapewniła w budżecie 150 tys. zł jako wkład własny do zakupu takiego pojazdu. Miała to być połowa ceny, reszta pochodzić miała z dotacji. Gmina dotacji jednak nie otrzymała, wójt z radnymi postanowili spróbować kupić taki pojazd wyłącznie z własnych środków. Po przetargu okazało się, że będzie on kosztował 184 tys. zł.

Zakupiony samochód to citroen jumper z silnikiem diesla o pojemności 2,2 litra i mocy 140 KM. Pojazd wyprodukowany został w 2020 roku. Samochód wyposażony jest w specjalistyczną zabudowę dostosowaną do potrzeb straży pożarnej. Na wyposażeniu ma m.in. 400 litrów wody i tzw. szybkie natarcie. W kabinie jest 6 miejsc, na życzenie gminy pneumatycznie wzmocnione zostało zawieszenie pojazdu, z przodu zamontowana jest wyciągarka, z tyłu hak. Wzmocniona konstrukcja dachu pozwala na wykorzystanie go do przewożenia wyposażenia.

fot. gmina Marciszów
fot. gmina Marciszów