aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Serce dla Afryki - Chełmsko Śląskie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chełmsku Śląskim oraz Stowarzyszenie ,,Wspólnie dla Chełmska” włączyły się do akcji charytatywnej dla szkół w Afryce.

 

Akcja organizowana przez Fundację ,,Serce dla Afryki” pod patronatem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu polegała na zbieraniu prostych narzędzi technicznych, które będą służyć dzieciom podczas praktycznej nauki zawodu. Narzędzia trafią do Kamerunu, Czadu oraz Republiki Południowej Afryki.

Pomimo czasu pandemii uczniowie oraz ich rodzice z Chełmska Śląskiego jak zawsze nie zawiedli. Dziesiątki śrubokrętów, młotków, piłek, miarek, dłutek już w najbliższych dniach zapakowane na kontener popłynie statkiem do Afryki. Organizowane w krajach Afryki szkolnictwo boryka się z wieloma problemami- głównie finansowymi. Akcja ta miała na celu doposażenie placówek oświatowych w niezbędne pomoce dydaktyczne przydatne w praktycznej nauce zawodu dla dzieci i młodzieży. Oprócz zebranych narzędzi szkoła w Chełmsku Śląskim przekazała niepotrzebne już ale nadające się użytku jeszcze przez długi czas tradycyjne tablice kredowe, które zalegają w szkolnych magazynach. W najbliższych dniach odbędzie się odbiór darów oraz spotkanie z przedstawicielem Fundacji ,,Serce dla Afryki” podczas którego obie strony chciałyby ustalić plan dalszej współpracy charytatywnej dla afrykańskich szkół .

Organizatorzy akcji w Chełmsku Śląskim : Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chełmsku Śl. oraz Stowarzyszenie ,,Wspólnie dla Chełmska” serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom.

Stowarzyszenie ,,Wspólnie dla Chełmska”

 

REKLAMA