aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa

W Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyło się dzisiaj (sobota, 14 września) otwarcie 45. Międzynarodowej Wystawy Sztuki Włókna. Wystawa jest podsumowaniem zeszłorocznego sympozjum włókna odbywającego się w Kowarach.

 

Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia im. Agnieszki Sienkiewicz. Pierwszą nagrodę otrzymała Maria Teresa Chojnacka za pracę Dokument-Dłonie. Drugą nagrodę otrzymała Eva Damborska (Magiczna przestrzeń), trzecią Ewa Maria Poradowska-Werszler (Kowarskie klimaty). Wyróżnienia otrzymali: Teresa Szuszkiewicz-Spryszak (Kolorowe Kwoary), Jolanta Wdowczyk (Pola wyobraźni), Aleksandra Giros (Melodia deszczu) i Joanna Pasynkiewicz (Kowary, wspaniałe wspomnienia). Nagrodę pracowników Muzeum Tkactwa odebrała Aleksandra Giros. Tegoroczna wystawa nosi tytuł "Echo kowarskich tradycji".

Dyrektor muzeum podziękowała M. T. Chojnackiej za przekazanie do zbiorów muzeum kolejnej pracy, zgłoszonej do zeszłorocznej wystawy.

Podczas otwarcia odbył się pokaz mody. Uczestnicy sympozjum zaprezentowali prace A. Giros - ręcznie wykonane szale.

W tym roku w Kowarach odbywa się 46. Sympozjum Włókna. Bierze w nim udział 24 artystów. Wśród nich czworo to debiutanci na tej imprezie. Od początku istnienia kowarskiego sympozjum, wzięło w nim udział 334 artystów z różnych państw.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA