aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Chełmsko Śląskie - Chaos

Dzisiaj (niedziela, 1 grudnia) w Chełmsku Śląskim odbyło się podsumowanie projektu "Chełmsko movie - bliżej kina". W Wiejskim Domu Kultury zaprezentowany został efekt półrocznej pracy grupy Chaos.

 

Grupa powstał dwa lata temu. Zajęcia z młodzieżą, najpierw w szkole, później w Domu Kultury, prowadzi Paula Maciołek. Grupa rozpoczęła zajęcia od doskonalenia umiejętności fotograficznych, ale stopniowo zaczęła zajmować się również filmem. Tę działalność mogła rozwijać dzięki grantowi z programu Działaj Lokalnie.

Przez pół roku grupa młodzieży brała udział w warsztatach, uczestniczyła w festiwalach filmowych, podczas których rozmawiała m.in. z Sylwestrem Chęcińskim i Feliksem Falkiem. W ramach projektu, podczas wakacji w Wiejskim Domu Kultury w Chełmsku Śląskim odbywały się projekcie bajek dla dzieci i filmów dla dorosłych. Ta działalność kontynuowana będzie przez WDK. W Chełmsku Śląskim odbyły się warsztaty animacji poklatkowej. Młodsza grupa po poznaniu legend o Chełmsku Śląskim przygotowała animację o herbie, a starsza czołówkę do filmu. Młodzież poznała również historię animacji, wzięła także udział w warsztatach realizacji dźwięku.

W ramach warsztatów Chaos, pracując pod opieką Arkadiusza Makowskiego, przygotował film Meritum pokazujący życie w Chełmsku w przeszłości i dzisiaj. Film zaprezentowany został podczas dzisiejszego podsumowania, po wręczeniu upominków i podziękowań.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA