aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

zalew - fot. via Z. Król

Pracowity weekend miał Tomasz Borko. W sobotę i niedzielę ozdobił ściany budynku toalety i schody nad zalewem.


T. Borko to kamiennogórzanin, który obecnie nie mieszka na terenie miasta. Czasem tu jednak przyjeżdża. Od roku zajmuje się graffiti. Obserwując zalew wpadł na pomysł ozdobienia budynku toalety stojącego przy głównej alejce. Chciał pracować legalnie, więc poprosił o zgodę administratora terenu. Zenon Król, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Fizycznej, obejrzał poprzednie prace pomysłodawcy i zgodził się na pomalowanie ścian i schodów. Autor sam zapewnił sobie farby. Znalazł nawet pomocnika. W niedzielę malował razem ze szwagrem Pawłem Ruchałą. Nad zalewem pojawiły się postaci z kreskówek.

Przypadkowych obserwatorów może dziwić, że graffiti pojawiło się tylko na części budynku. Okazuje się jednak, że to część kultury. Pozostała część ściany ozdobiona jest już graffiti innego autora. T. Borko liczy, że w przyszłości, wspólnie, uda się pomalować cały budynek. Autorów zaprasza do kontaktu.

Niewykluczone, że w przyszłości graffiti pojawi się na kolejnych budynkach.

Według T. Borko na terenie Kamiennej Góry jest dużo miejsc, które mogłyby być ozdobione graffiti. Mur wokół stadionu nadawałby się do ozdobienia podczas dużej imprezy organizowanej np. podczas Dni Kamiennej Góry.

 

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA