Grzegorz Kielbasa - kandydat do rady powiatu x 3 4 5 6 7 8 9 materiał sfinansowany ze środków KW Stowarzyszenia Regionalnego Dialog 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Od piątku do niedzieli (9-11 marca) w Dusznikach Zdroju rozegrane zostały finałowe zawody cyklu Celuj w Igrzyska, Narodowy Program Rozwoju Biathlonu.

W piątek (9 marca) zawodnicy rywalizowali w biegach indywidualnych.
W kategorii młodziczka Amelia Jęczmieniak (UKN Melafir Czarny Bór / SMS Szklarska Poręba) zajęła 5 miejsce. Weronika Leśniara (UKN Melafir Czarny Bór / SMS Szklarska Poręba) była 12.
W kategorii Młodzik Młodszy Kamil Cedzidło (UKN Melafir Czarny Bór / ZSP Lubawka) zajął 4 miejsce, Jakub Potoniec (MUKN Pod Stróżą / ZSP Lubawka) był 10.
W kategorii Młodziczka Młodsza Dominika Leśniara (UKN Melafir Czarny Bór / ZSP Lubawka) była druga, Aleksandra Szajnowska (MUKN Pod Stróżą / ZSP Lubawka) zajęła 7 miejsce, Oliwia Arendarczyk (MUKN Pod Stróżą / ZSP Lubawka) 10, Kornelia Arendarczyk (MUKN Pod Stróżą / ZSP Lubawka) 14, Weronika Dyczkowska (MUKN Pod Stróżą / ZSP Lubawka) 17.
W kategorii Senior Tomasz Jurczak (AZS AWF Wrocław / BOSSM Czarny Bór) zajął 3 miejsce.
W kategorii Junior Młodszy Grzegorz Dereń (UKN Melafir Czarny Bór / SMS Szklarska Poręba) był 8.
W kategorii Seniorka wygrała Karolina Trzaska (AZS AWF Wrocław / BOSSM Czarny Bór).
W kategorii Juniorka Młodsza Wiktoria Przemyślak (UKN Melafir Czarny Bór / SMS Szklarska Poręba) była 10, Weronika Przemyślak (UKN Melafir Czarny Bór / SMS Szklarska Poręba) 13.

W sobotę (10 marca) zawodnicy rywalizowali w sprintach.
W kategorii Młodziczka Amelia Jęczmieniak była 4, Weronika Leśniara 10.
W kategorii Młodzik Młodszy Kamil Cedzidło był 4, Jakub Potoniec 7.
W kategorii Młodziczka Młodsza Dominika Leśniara była 4, Aleksandra Szajnowska 6, Oliwia Arendarczyk 9, Kornelia Arendarczyk 12, Weronika Dyczkowska 22.
W kategorii Senior Tomasz Jurczak zajął 4 miejsce.
W kategorii Junior Młodszy Grzegorz Dereń był 10.
Wśród seniorek wygrała Karolina Trzaska.
W kategorii Juniorka Młodsza Wiktoria Przemyślak była 6, Weronika Przemyślak 10.

W niedzielę (11 marca) wystartowały sztafety.
W kategorii Młodziczka piątek miejsce zajęła sztafeta UKN Melafir Czarny Bór, w której biegły Weronika Leśniara i Amelia Jęczmieniak oraz Agata Kwiatkowska.
Rywalizację sztafet w kategorii Młodzik Młodszy wygrał UKN Melafir Czarny Bór w składzie Kamil Cedzidło oraz Mariusz Pływaczyk i Hubert Matusik.
W kategorii Młodziczka Młodsza wygrała sztafeta z Czarnego Boru w składzie Maja Szczepaniak i Julia Tomasiak oraz Dominika Leśniara. Drugie miejsce zajęła sztafeta MUKN Pod Stróżą w składzie Kornelia Arendarczyk, Oliwia Arendarczyk, Aleksandra Szajnowska.
Rywalizację seniorów wygrał AZS AWF Wrocław w składzie Karolina Trzaska oraz Paulina Wąsala, Przemysław Pancerz, Mateusz Janik. Ósme miejsce zajęła sztafeta UKN Melafir Czarny Bór w składzie Weronika Przemyślak, Wiktoria Przemyślak oraz Marcin Kaczanowski i Wojciech Janik.

Miejsca zawodników z powiatu kamiennogórskiego w klasyfikacji końcówej ósmej edycji cyklu "Celuj w Igrzyska"
Junior Młodszy: Grzegorz Dereń 11 miejsce
Juniorka Młodsza: Wiktoria Przemyślak 13, Weronika Przemyślak 14.
Młodziczka: Amelia Jęczmieniak 3, Weronika Leśniara 18, Aleksandra Mikołajczyk 22, Weronika Mikołajczyk 26.
Młodzik Młodszy: Kamil Cedzidło 4, Jakub Potoniec 11.
Młodziczka Młodsza: Dominika Leśniara 3, Aleksandra Szajnowska 6, Oliwia Arendarczyk 11, Kornelia Arendarczyk 13, Weronika Dyczkowska 15.
W klasyfikacji klubowej UKN Melafir Czarny Bór zajął 3 miejsce, UKN Pod Stróżą Miszkowice 15.

Wyniki BGTimeSport oraz Polski Związek Biathlonu.