Print
Orzeł Lubawka : Błękitni Słotwina

W rozgrywkach piłkarskiej klasy A Orzeł Lubawka podejmował dzisiaj (niedziela, 7 kwietnia) Błękitnych Słotwina.

 

Przez całego spotkanie to gospodarze dyktowali warunki gry. Gdy ruszali do ataków, szybko wypracowywali przewagę, gdy stawali, do głosu dochodzili goście.

W ułożeniu meczu po własnej myśli Orłowi pomogła bramka zdobyta już w 3'. Jacek Adamowicz zaatakował prawym skrzydłem. Tuż przed linią końcową zdołał dośrodkować. Piłkę przejął w polu karnym Kacper Schabiński i podał do Krzysztofa Musiała. Doświadczony zawodnik Orła zdobył gola. W 20' kontrę wyprowadzili goście. Strzał oddał Łukasz Krzeczowski. Piłka przeleciał obok bramki. W 22' Gracjan Głowacki próbował zaskoczyć bramkarza Błękitnych strzałem z ostrego kąta. Piotr Bęc zdołał odbić piłkę. W 34' Jacek Adamowicz wykonywał rzut rożny. Piłka dotarła w pole karne, na głowę Gracjana Głowackiego. Wysoki zawodnik Orła zdobył bramkę. W 40' ładną interwencją popisał się Grzegorz Gruszka wybijając piłkę zmierzającą w światło bramki po strzela z rzutu wolnego.

W 63' z bliska strzelał Krzysztof Musiał. Bramkarz Błękitnych odbił piłkę, ale przejął ją Jacek Adamowicz, który wykorzystał szansę na zwiększenie przewagi. W 77' po strzale Michała Meuszyńskiego z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę. W 82' w polu karnym, sam na sam z bramkarze Orła znalazł się Łukasz Krzeczowski dając Błękitnym honorowego gola.

Orzeł Lubawka : Błękitni Słotwina - 3:1 (2:0)

Skład Orła: Grzegorz Gruszka, Rafał Grzelak, Grzegorz Wroczyński, Jacek Adamowicz, Krzysztof Musiał, Gracjan Głowacki, Karol Królak, Michał Meuszyński (88' Hubert Kak), Tomasz Szyszki, Łukasz Wincza (55' Arkadiusz Walczak), Kacper Schabiński (55' Piotr Gleb).

Skład Błękitnych: Piotr Bęc, Jakub Kukułka, Tomasz Piątkiewicz, Tomasz Rudnicki, Łukasz Krzeczowski, Patryk Dukat, Dawid Kasprzak (80' Dariusz Stabrawa), Michał Krzeczowski, Pavlo Antonov (67' Sławomir Lis), Mateusz Tokarz, Paweł Błasiński (67' Daniel Mróz).