Marciszów - Piłkarska kadra czeka

Dzisiaj (niedziela, 19 maja) na boiskach w Marciszowie rozegrany został finał wojewódzki turnieju piłki nożnej chłopców do lat 15 "Piłkarska kadra czeka". Zawody zorganizowane zostały w ramach XX Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast.

Aktualizacja 20:30

W turnieju grały: Moto Jelcz Oława, Piast Żmigród, Polonia Środa Śląska, GLKS Marcinowice, SP Wojbórz, SP Ścinawa, SP Jerzmanki i gospodarze LKS Bóbr Marciszów. W meczach grupowych młodzi piłkarze z Marciszowa pokonali SP Wojbórz 2:0, SP Jerzmanki 4:0 i zremisowali z drużyną Polonii Środa Śl. 0:0 i awansowali do finału turnieju. W meczu o pierwsze miejsce spotkali się z drużyną Moto Jelcz Oława. Po emocjonującym meczu gospodarze pokonali kolegów z Oławy 2:0 i zdobyli tytuł Mistrza Dolnego Śląska. Drugie miejsce przypadło młodym piłkarzom Moto Jelcza z Oławy, trzecie Polonii Środa Śląska, która pokonała 1:0 piłkarzy ze Żmigrodu.

Bóbr Marciszów

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dominik Zajkowski kapitan drużyny Bobra.

Organizatorzy Dolnośląskie i Powiatowe Zrzeszenie LZS dziękuje działaczom LKS Bóbr Marciszów oraz wójtowi Gminy Marciszów za bardzo dobre przygotowanie dolnośląskiego finału, który odbył się w ramach XX Dolnośląskich Igrzysk LZS.

Oryginalna informacja
W turnieju uczestniczyło osiem drużyn wyłonionych podczas zawodów strefowych. Strefę jeleniogórską repreentował Bóbr Marciszów. Turniej rozpoczął się od rozgrywek grupowych. Zwycięzcy grup walczyli o pierwsze miejsce i prawo gry w finale ogólnopolskim.

Turniej w Marciszowie wygrał Bóbr Marciszów. Turniej ogólnopolskie rozegrany zostanie w lipcu w Zamościu.