Dzisiaj (poniedziałek, 16 września) na stadionie przy ulicy Słowackiego w Kamiennej Górze zostały rozegrane pierwsze zawody powiatowe w roku szkolnym 2019/2020.

Kalendarz powiatowych zmagań sportowców otworzyły sztafetowe biegi przełajowej uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych (Igrzyska Młodzieży Szkolnej).

W rywalizacji dziewcząt uczestniczyła tylko drużyna ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie. Dziewczęta pokonały dystans 10x1000 metrów w czasie 41;46,86.

Chłopcy rywalizowali na dystansie 10x1200 metrów. Wygrała Szkoła Podstawowa z Marciszowa z czasem 37:56,59 min. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 z Kamiennej Góry z czasem 38:49,49 min, a trzecie Szkoła Podstawowa z Krzeszowa z czasem 41:32,05

Zwycięzcy będą reprezentować powiat kamiennogórski na zawodach wojewódzkich (10 października w Olszynie Lubańskiej).