Print

Pięć drużyn chłopców i dwie dziewcząt wzięły udział w powiatowym finale turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku" dla zawodników do 10 roku życia. Zawody rozegrane zostały wczoraj (czwartek, 16 maja) w Marciszowie.W turnieju chłopców rywalizowały drużyny: Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze, Szkoły Podstawowej Miszkowice, Szkoły Podstawowej Marciszów i dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Lubawce. Turniej zdominowały ekipy kamiennogórskiej "dwójki" i pierwsza drużyna szkoły w Lubawce. W meczu pomiędzy tymi drużynami padł remis i obie skończyły turniej z taką samą liczbą punktów. W tej sytuaacji o zwycięstwie decydował stosunek bramek. Lepiej (26:2, przy 25:2 SP 2) wypadał drużyna z Lubawki i to chłopcy z tej szkoły wygrali turniej i zagrają w finale wojewódzkim. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Marciszowa, czwarte druga reprezentacja Lubawki, a piąte ekipa z Miszkowic.

Skład SP Lubawka I: Kacper Padelis, Daniel Baziak, Michał Januszkiewicz, Mateusz Lewandowski, Dominik Zajkowski, Maciek Gąsiorek, Błażej Gil, Kamil Cedzidło.

W turnieju dziewcząt walczyły  reprezentacje szkoły z Miszkowic i kamiennogórskiej "dwójki". Mecz był wyrównany, o zwycięstwie zdecydowała bramka strzelona w dogrywce. Ekipa z Miszkowic wygrała 1:0.

Zwycięstwo drużyny chłopców z Lubawki jest drugim sukcesem lubawskich piłkarzy odniesionym w Marciszowie w ostatnim czasie.  Na początku  maja drużyna, której opiekunem był Łukasz Wincza zdominowała finał powiatu i awansowała do finału dolnośląskiego w turnieju o puchar MARKA WIELGUSA w kategorii do 11 roku życia.