W sobotę (23 października) w Marciszowie został rozegrany Finał Dolnośląski w Warcabach 100 Polowych. Turniej był częścią XXII Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast.

W zawodach wystartowało 97 zawodniczek i zawodników wyłonionych w eliminacji strefowych, reprezentujących dziewięć dolnośląskich powiatów.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali: pamiątkowe dyplomy, puchary, medale oraz upominki rzeczowe ufundowane przez wójta gminy Marciszów.

Powiat kamiennogórski reprezentowała grupa 16 zawodniczek i zawodników. Kamiennogórscy warcabiści zajęli drużynowo drugie miejsce oraz zdobyli sześć medali indywidualnie. Złote medale i tytuły mistrzów Dolnego Śląska zdobyli: Anna Bagniuk – juniorka młodsza, Kacper Czyński – junior młodszy oraz Anna Tomaszewska – seniorka. Srebrny medal w kategorii junior zdobył Aleksander Wilk, a brązowe Igor Skoczylas – młodzik i Paulina Wielosik – juniorka młodsza. Wśród orlików czwarte miejsce zajął Karol Łuczaka, a wśród młodzików Gracjan Białas, piąte miejsce zajął senior Mariusz Nowak, szóste młodzik Gracjan Przysło i junior młodszy Fabian Skoczylas, siódme młodziczka Zofia Sawicka, młodzik Jan Budaj i senior Wojciech Zasada.

Gościem finału był polski arcymistrz światowej federacji warcabów. Prezes Zarządu Dolnośląskiego LZS Leszek Noworól w imieniu zawodników i organizatorów podziękował za wsparcie finansowe i organizacyjne finału wójtowi gminy Marciszów i dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnemu w Marciszowie.