Print

Około 60 zawodników wystartowało dzisiaj (niedziela, 28 lipca) w trzeciej edycji tegorocznych Łysogórek. Na starcie zawodów rowerowych  stanęli m.in. zawodnicy z MTB Lubawka. Zawodnicy musieli tym razem walczyć nie tylko z trasą, ale również z upałem.

W grupie ŁM1 (7-10 lat) czwarte miejsce zajął Wiktor Cebula, a piąte Paweł Nasypany. Wśród zawodniczek w tym samym wieku (ŁK1) wygrała Marcelina Kondoł przed Moniką Dmochowską.

W kategorii ŁM2 (11-12 lat) trzecie miejsce zajął Mateusz Przemieniecki. Na kolejnych pozycjach wyścig skończyli: Ernest Cebula, Marcin Kondoł, Michał Nasypany. W rywalizacji dziewcząt wygrała Anna Pazgan przed Julią Gąsiorek i Magdaleną Myśliwiec.

W grupie ŁK3 (13-14 lat) wygrała Izabela Jażdżewska, a druga była Gabriela Niciejewska.

Wśród zawodników ŁM4 (15-18 lat) drugie miejsce zajął Łukasz Kowalski, trzecie Emil Dmochowski. Wśród dziewcząt wygrała kamiennogórzanka reprezentująca MKS 11 Penco Jelenia Góra Dominika Niemiec.

W grupie ŁM6 (35-45 lat) trzecie miejsce zajął Alfred Przemieniecki. Wśród zawodników w wieku powyżej 46 lat wygrał Roman Pazgan z Krzeszowa.