Print
Znaki przy stacji

Na terenie miasta Kamienna Góra trwa malowanie pasów na jezdni. Dopiero co zakończone zostało malowanie w ciągu drogi krajowej numer 5. Jedna z użytkowniczek portalu zwróciła uwagę na brak konsekwencji drogowców przy zjeździe na stację paliw.

 

Jadąc od strony ulicy Katowickiej kierowcy pamiętają, że przed remontem jezdni na stację Orlen wyznaczony został pas do skrętu w prawo. Tuż za wjazdem do budynku Straży Pożarnej rozpoczynał się pas wyłączony z ruchu, a później przechodził w pas do skrętu na stację. Pas do jazdy na wprost musiał lekko odbić w lewą stronę aby stworzyć odpowiednio dużo miejsca. 

Aktualnie sytuacja się zmieniła. Linia ciągła rozdzielająca pasy ruchu wymalowana jest bez załamania. Na jezdni widać jeszcze stare malowanie. Niestety takie ułożenie znaków poziomych nie daje możliwości na stworzenie dodatkowego pasa do skrętu.

Mimo zmiany w oznakowaniu poziomym, od strony ulicy Katowickiej nadal widnieje znak pionowy informujący o dwóch pasach ruchu. Pytanie o zasadność pozostawienia znaków skierujemy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która zarządza drogą. 

O braku znaków w ciągu tej drogi pisaliśmy w środę – kliknij